Miracle Merchant

Verdikt
80

Pokud máte rádi kombinační hádanky, u kterých se snažíte získat co nejvíc bodů, ale zároveň neustále musíte balancovat dlouhodovou strategii, bude se vám Miracle Merchant vážně líbit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Arnold Rauers
Vydání: 25. července 2017
Štítky: mobilní hry, karetní, logické

Obchodník se zázraky to nemá jednoduché. Zákazníci po něm chtějí nemožné a klidně si chodí ve špatném pořadí! Nemluvě o tom, že mu někdo neustále podsouvá špatné ingredience, které mohou uvrhnout svět do prázdnoty. 

Miracle Merchant je kombinační karetní hra, ve které vaříte elixíry a snažíte se obsloužit co nejvíc zákazníků. Hrajete do té doby, dokud vám nedojdou karty, nebo dokud neuděláte chybu. A těch chyb můžete nasekat hned několik! 

Každý elixír se skládá ze 4 karet. V nabídce máte přesně 4 balíčky, každý o 13 kartách a přesně jedné barvě. Zákazníci nejsou příliš vybíraví, ale řeknou vám, kterou barvu ve svém elixíru potřebují – bez ní prohrajete. A řeknou vám, kterou barvu by ocenili, za ni dostanete extra body. Zbytek je už ale na vás a vašich schopnostech kombinování. Karty totiž mohou mít speciální značky, které odkazují na okolní karty. Jedna modrá karta vám třeba řekne, že dostanete extra bod, pokud napravo od ní bude zelená. 

Karty také mohou tvořit různé kombinace, které v průběhu hry musíte teprve objevit. Čtyři karty jedné barvy vytvoří silný destilát, zatímco dvě karty stejné barvy vedle sebe zase utvoří párové kombo. Jak tedy vidíte, dost závisí, jak karty skládáte vedle sebe. Za každý elixír dostanete body a přijde k vám další zákazník. Pokud se vám jeho požadavky zrovna nehodí, několikrát za hru můžete využít vykopnutí, kdy ho pošlete na konec řady. 

Vymýšlet kombinace tak, abyste z nich dostali co nejvíce bodů je zábava. Má to však háček. Sami si můžete podříznout větev pro další objednávky. Když budete z balíčků brát nerovnoměrně, na konci hry vám karty nebudou vycházet. Stejně tak je třeba myslet na černé karty, které mají negativní hodnotu, ale když je nezahrajete, zablokují vám balíček. 

Miracle Merchant tak nabízí zábavný mix kombinování karet a dlouhodobého plánování. Navíc naprosto skvěle vypadá. Hru stáhnete zdarma pro telefony s Androidem i iOS. Ve formě dema ovšem dostanete k dispozici jen 7 her a tutoriál. Pokud budete chtít hrát více, musíte si hru koupit za sto korun. To není vůbec špatná nabídka a po těch sedmi hrách budete sami nejlépe vědět, jestli chcete více nebo ne.