Minions Paradise

Verdikt
62

Na jedné straně rozverná a bohatá budovatelská strategie, na druhé straně hra s problémy v oblasti vizuálu a nevybíravým modelem zpoplatnění. Taková je Minions Paradise.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Electronic Arts
Vydání: 13. října 2015
Štítky: budovatelská, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, strategie

Electronic Arts je dalším v řadě herních studií, které se pokouší svézt na vlně popularity roztomilých filmových Mimoňů. Činí tak prostřednictvím budovatelské hříčky Minions Paradise. Jde o pokus s dobrým úmyslem a překvapivě vysokou variabilitou, zároveň se to však neobešlo bez nedodělků v oblasti prezentace a otravných free-to-play elementů.

Úvod do hry se soustřeďuje okolo mimoně jménem Phil, jehož loď ztroskotá a on se společně s dalšími ocitne v roli přeživšího na odlehlém ostrově kdesi v teple. Následující premisa je jednoduchá. Coby Phil musíte neustále zvelebovat vaše tropické sídlo, v rámci plnění systému misí přistavovat nová zařízení a ještě, a to je nejdůležitější, celé společenství mimoňů bavit neustálými oslavami. Jako druhý (o něco podružnější) úkol zde potom funguje nalákání co největšího množství návštěvníků do vašeho odlehlého ráje.

Na takovou spoustu úkonů je třeba si také nějak vydělat a v Minions Paradise proto nechybí kolekce miniher, jejichž plněním vám roste konto. Jedná se o vcelku vtipné a nápadité řešení vydělávání si na obživu. Hře to zajišťuje jakousi unikátní identitu mezi záplavou generických žánrových příbuzných. Tady zábava však nekončí. Vylepšování dosti rozlehlého ostrova chvíli zabere, podobné to je s odemčením všech předmětů, jež se dají ve hře použít.

Na chvíli zabaví rovněž sledování horečné aktivity ze strany dovádivých minionů. Mnohým z nich autoři vtiskli jedinečnou podobu i osobnost. Ani roztodivné postavičky vyvedené v zářivých barvách však nezamaskují nepříjemnost, které by se jen tak někdo od velkého vydavatele typu Electronic Arts nedočkal. A sice že celková grafická úroveň patří k největším nedostatkům hry. Zubaté okraje, textury v nízkém rozlišení nebo hrubé stíny prostě nekorespondují s hravou náladou hry a působí vyloženě jako pěst na oko.

Leckdo by také poukázal na to, že Minions Paradise, třebaže se snaží, nepřináší nic zásadně nového, v podstatě jen opisuje kurz, jímž se vydává celý žánr mobilních budovatelských strategií. Úsměv na tváři pravděpodobně nevykouzlí ani implementované mikrotransakce. 

Ne ovšem, že by hra nebyla lepší než drtivá většina konkurence, to zase určitě je. Dokázala vzít už značně vytěžený koncept a vřadit ho do v rámci možností neokoukaného kontextu. Minions Paradise není ani nejhezčí na pohled, vynahrazuje to ale slušnou porcí smysluplného obsahu, který se vám postará o pár hodin solidního uvolnění.