Minimal Affect

Verdikt

Něco vtipně parodovat je větší kumšt, než si řada vývojářů myslí. Snad se tvůrcům Minimal Affect podaří strefit zlatý střed a nebudou nic přehánět. Výsledek by měl dorazit napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Toadman Interactive
Štítky: parodie, sci-fi, komedie, adventura, akční

S parodiemi se to má tak – buď jsou chytré a vtipné, nebo moc tlačí na pilu či jsou jiným způsobem stupidní. Zatím těžko soudit, kam se na této stupnici zařadí chystané RPGčko Minimal Affect, které si zcela očividně střílí z Mass Effectu, a to v animákovém stylu inspirovaném třeba Futuramou. Naráží ale i na jiné tropy z legendárních sci-fi sérií. Star Trek nebo Wars, vždyť to máte fuk. Ve vesmíru stejně nikdo neumí správně napsat vaše jméno.

Minimal Affect se prezentuje jako sci-fi, které je mezi RPG nejvíc z jiného světa, s hlavním hrdinou, který je odhodlaný do galaxie přinést pořádek a mír za každou cenu. Jeho podřízení jsou pravděpodobně šílení, poměrně neschopní, ale do jednoho okouzlující. Zachraňte Mléčnou dráhu ve střílečce z pohledu třetí osoby, kde je ale namísto žhavé plazmy vaší primární zbraní smysl pro humor.

Uživatelské rozhraní vypadá prakticky totožně jako v Mass Effectu 2, pokud si odmyslíte jeho třetí rozměr. Na cestě za záchranou galaxie budete velet posádce své vesmírné lodi, rozhodovat se v nervy drásajících volbách, plnit vedlejší úkoly, učit se nové schopnosti a také střílet emzáky i příslušníky hvězdné aliance. Ano, je tu systém krytí. Po úspěšně odvedené práci si pak můžete jít trapně zatancovat do některého z galaktických klubů.

Tvůrci ze studia Toadman Interactive jsou prý všichni dlouholetými fanoušky sci-fi a v Minimal Affectu by mu chtěli vzdát hold. „Minimal Affect je pocta některým z našich milovaných sci-fi RPG, filmů a seriálů. I když je příběh absurdní a směšný, hratelnost bereme vážně,“ tvrdí kreativní ředitel Rasmus Davidsson. Přes parodickou složku by tedy mělo jít o plnohodnotné akční RPG.

Na oficiálním webu si zatím můžete prohlédnout medailonky jednotlivých členů posádky. Nechybí velitel Creed, který v hloubi duše stále ví, že ho galaxie potřebuje, ale nechá se přemlouvat; půvabná mimozemšťanka z prastaré, zapomenuté rasy, která dokáže kohokoliv vykuchat silou mysli, ale neumí ovládat kávovar; hmyzí inženýr, který je v týmu nejdéle a hodně toho zažil, ale vypráví neskutečně nudné historky; a chlapec v červeném tričku, který chce ostatním dokázat, že je nepostradatelný. Všichni asi víme, co dělali ve Star Treku lidem v červených uniformách, že?

Minimal Affect má podle plánu vývojářů vyjít v příštím roce na PC a aktuální konzole, dost možná se tedy dostane jak na současnou dobíhající, tak i nadcházející generaci.