Minimal

Verdikt
75

Povedená logická hra od českých autorů. Chcete-li potrápit mozek v příjemně vypadajícím prostředí, neváhejte.

Další informace

Výrobce: Gammosaur
Vydání: 16. prosince 2016
Štítky: česká hra, hlavolamy, logické, od českých výrobců

Malé nezávislé české studio Gammosaur si odbylo svoji premiéru na Steamu se sympaticky vypadající logickou hrou Minimal. Název přitom nenaznačuje jen přístup k vizuální stránce hry, ale i k samotné hratelnosti. Od ní vás nebude odtrhávat a vyrušovat žádný příběh nebo jakékoliv jiné činnosti, než je samotné řešení puzzlů. Pokud ale máte hlavolamy rádi, hra stojí za váš čas i peníze. Hádanek mimochodem nabízí úctyhodných 250, takže se nemusíte bát, že byste s ní byli hotoví za odpoledne.

Úlohy ve hře jsou přitom ve svém základu až triviální, ale jak to u podobných logických záležitostí bývá, časem se dokáží proměnit v čiré peklo. Všechny hádanky mají společný cíl: vyřešit problém založený na barevných políčkách.

Minimal vychází z principů staré hry Lights Out, kdy jednoduše změníte barvu všech okolních políček kromě toho, na které kliknete. Postupně tak klikáte a měníte barvy kolem sebe do té doby, než se vám podaří vytvořit požadovaný obrazec.

Obyčejnou změnu barev tu navíc doplňuje ještě zrcadlení a blokovaná políčka, takže časem nebude vytváření obrazců tak jednoduché. Klikání nazdařbůh velice brzy přestane stačit a je opravdu potřeba zapojit veškerou mozkovou kapacitu, abyste rébus rozlouskli. Pokud máte logické hry v oblibě, Minimal vás svou sympatickou podobou a konceptuálně jednoduchou, ale bohatou náplní rozhodně nezklame.