Milionář Free

Verdikt
55

Milionář Free si užijí především ti, kteří si chtějí ozkoušet, jak na tom jsou a možná se i něco dozvědět. Musí však akceptovat, že dostanou jen klasického Milionáře bez lesku a nadstavby, kterou by hra tak zoufale potřebovala.

Další informace

Výrobce: FishTron Apps
Štítky: zdarma, vědomostní, puzzle, mobilní hry, pro celou rodinu, logické

S obrovským úspěchem televizní soutěže Chcete být milionářem?, která svého času okupovala obrazovky většiny domácností, bylo jen otázkou času, něž tato vědomostní záležitost využije překotný vývoj na poli techniky a překlopí se do formy mobilní hry. Takové, kterou by každý mohl nosit v kapse. A ačkoliv tu už nějaké pokusy byly, Milionář Free představoval první vystoupení známého konceptu na chytrých platformách.

Mobilní Milionář má vše, na co jsou uživatelé zvyklí. Přes tisícovku otázek schopnou prozkoušet vaše znalosti ve všech myslitelných tématických okruzích, systém nápovědy i lákavý cíl, zde dosahující 10 milionů korun. Abyste však prokázali, že jste takové pohádkové odměny hodni, musíte nejdříve proklouznout rozstřelem. V něm je třeba seřadit dané pojmy podle zadání. Dát dohromady jméno slavného bojovníka za lidská práva nebo chronologicky uspořádat historické epochy. V této části hry vás také solidně tlačí čas a tvůrci si za ni zaslouží pochvalu. Dokázali hned zkraje přijít s atraktivním a takto napínavým řešením.

Po úvodní pasáži následuje tradiční kolo 16 otázek, které postupně šroubují obtížnost. Vybírat lze ze čtyř možných voleb. Jestliže se uživatel ocitne v úzkých, má k dispozici možnost nápovědy. Ta sestává z obligátního "padesát na padesát" i rady publika, milou změnou je ale poslední volba, v níž je hráčovým úkolem odpovědět na otázku týkající se operačního systému Android. Jakmile odpoví špatně, hra končí a své štěstí musí zkusit zase v dalším pokusu.

Aplikace se jinak vyznačuje vpravdě minimalistickými možnostmi. Chválíme, že časový limit na otázku je možné volitelně vypnout a překvapivě přiměřené nám přišly také doprovodné zvuky, jinde těžko snesitelné. Design je však až moc mdlý a v kontextu vizuální prezentace televizní předlohy nám přišlo, že se k Milionáři vůbec nehodí. Nejvíce nicméně zamrzí absence dalšího obsahu. Tam, kde i starší hříčky pro hloupé telefony dokázaly nabídnout hodnotu nad rámec – barevnou grafiku, více přátel na telefonu, jimž můžete zavolat – tam zůstává Milionář Free zoufale prázdný. Je jasné, že okolo stanovených pravidel toho moc nového vymyslet nelze, alespoň online žebříčky přátel a ostatních hráčů však autoři do hry implementovat mohli.

Škoda toho nevyužitého potenciálu. Milionář Free má na první pohled všechny náležitosti klasické znalostní hry. Skvělý výběr otázek, pěkně zpracovaný rozstřel i nápaditou nápovědu. Citelně však postrádá cokoliv navíc, nějaký výrazný prvek, jímž by se odlišil a především zaplnil to prázdné místo v sobě. Takhle hráč dostává v podstatě jen nutnou kostru s možná jedním zajímavým nápadem.