Mighty DOOM

Verdikt
75

Pokud jste fanoušky slavné značky nebo máte rádi akční hry, Mighty DOOM vás dovede zabavit i na cestách. Nabízí snadné ovládání i návykovou hratelnost.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Bethesda Softworks
Vydání: 21. března 2023
Štítky: mobilní hry, střílečka, akční

Nasaďte helmy, připravte motorovky, naládujte brokovnice a jdeme lovit démony. Série DOOM patří do zlatého fondu stříleček, a i když byste novou mobilní verzi třeba na prvního pohled nepoznali, je to frenetická akční řežba jaksepatří.

Titul Mighty Doom je čistě mobilní adaptací slavné akční série, což je na první pohled poznat. Celou hru zvládnete ovládat jedním dvěma prsty. Váš hrdina sám střílí po nejbližších nepřátelích a vy se staráte především o pohyb. A také jednou za čas odpálíte sekundární zbraň. Je to jednoduché, ale ne triviální. A funguje to výborně! 

Aby taky ne, když základ hry vychází z populárních titulů Archero nebo Wizard Legend: Fighting Master, který je mým osobním favoritem. Doom však přidává spoustu vlastní DNA a díky tomu dovede stát na vlastních nohách. Už jen variace nepřátel z toho dělá rychlou jízdu. Pokud jste fanoušci, určitě je poznáte. Zombie se plazí k vám, Lost Soul se vás snaží zasáhnout, Mecha Zombie vás ostřeluje z dálky a Revenant? Před jeho projektily musíte neustále uhýbat. 

Zde se nezapře podobnost se shoot’em up hrami. Obrazovka je plná nepřátel, projektilů, nebezpečí a vy mezi tím vším musíte doslova tancovat, zatímco se snažíte likvidovat protivníky. Čas od času spustíte sekundární zbraň, což je vhodné dobře časovat. Ze zabitých nepřátel získáte zkušenosti, které proměňujete ve vylepšení. S každou úrovní získáte na výběr ze třech možností. Můžete si zrychlit střelbu, zvýšit životy, ale také zdvojnásobit počet projektilů, přidat jim odrazivost, navádění k dalším nepřátelům apod. A to je na celém zážitku asi největší zábavou. S každým průchodem totiž vytvoříte novou kombinaci schopností. Jednou bude fungovat lépe… jindy zase hůř. Ale vždy je zábava zkoušet nové možnosti. 

Pěknou ukázkou toho, že není Mighty DOOM pouhou kopírkou je léčení. Místo toho, aby vám čas od času z nepřátel vypadla lékárnička, máte možnost některé nepřátele dorazit útokem zblízka. Tím se vyléčíte, případně spustíte nějakou další schopnost. Co to ale znamená v praxi? Nemůžete nepřátele jen odstřelovat z dálky, nesmíte se bát vyrazit přímo do akce. 

Velkým plusem je také možnost upravit si postavu. A teď nemyslím jen vizuálně. Hraním získáváte nové zbraně a vybavení. Sami si tak volíte třeba brnění, čímž určujete i statistiky nebo schopnosti. V tomto ohledu je nejzábavnější měnit zbraně, ať už ty primární nebo sekundární. To platí i o ultimátní schopnosti, jako je třeba aktivování krvelačné motorovky. 

Samozřejmě se hra nevyhnula tradičním free-to-play pastem. Odemykání nového obsahu se bude postupně zpomalovat a pro vylepšování předmětů budete potřebovat víc a víc surovin a měny. Dokonce zde nechybí ani systém energie, který vás omezuje v hraní v kuse. To už jsem dlouho nikde neviděl. Zároveň nechybí odměny a pobídky všeho druhu a dolování zkušeností a mincí časem, když zrovna nehrajete. Copak je tohle krypto? 

Prezentace hry je mnohem barevnější a pohádkovější, než by mohli fanoušci DOOMa čekat. Na druhou stranu se pro telefony poměrně hodí. Také si zachovává nějakou přehlednost při velkých bitkách a nechybí ani výbuchy krve a brutální animace odřezávání končetin při soubojích s Bossem. 

Ze hry jako takové mám dobrý pocit a musím uznat, že její akční hratelnost v kombinaci se skládáním schopností z toho dělá návykovou záležitost. Těžkopádný free-to-play model mě však dovede vždy odradit a po nějaké době hra asi půjde z telefonu. Pro iOS a Android ji však stáhnete zdarma a za zkoušku rozhodně stojí, i kdyby vás bavila jen pár hodin.