Micro RPG

Verdikt
70

Vizuálně roztomilá hra Micro RPG využívá postřehu a kombinace zbraní, čímž vytváří zábavný herní mix na cesty.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: JoliYeti
Vydání: 26. ledna 2022
Štítky: na postřeh, mobilní hry, akční, rpg

Království je v nebezpečí a nemůže ho zachránit nikdo jiný než bezejmenný hrdina. Ten nejposlednější ze sedláků nyní musí popadnout meč do ruky a odevzdat se pro záchranu všehomíru. No, to zní dost epičtěji než by mělo. 

Micro RPG má jeden dobrý nápad, který se snaží co nejvíce využít. Váš hrdina vždy stojí uprostřed mapy a kolem dokola se otáčí výseč útoku vaší zbraně. Ve chvíli klepnutí do displeje hrdina vyrazí vpřed a zraní všechny nepřátele, kteří se nachází zrovna v cestě. Poté mají protivníci krátký čas na přeskupení a už jste na řadě opět vy, abyste uštědřili další smrtící úder. 

K dispozici máte pokaždé ze tří zbraní. Do základu dostanete meč, sekyru a luk. Každá se chová trochu jinak, má jiné statistiky, a hlavně podobu a velikost výseče. Hraním si však odemknete i další kousky, třeba oboustrannou sekyru, která umožňuje útočit na obě strany zároveň. Nečekaně. Někteří nepřátelé se vám třeba snaží utéci a využijete tak schopnost přitažení, jindy vás naopak před ztrátou životů zachrání omráčení nepřátel. 

Zároveň také chcete trefovat co nejvíc jednotek najednou, protože s každým bouchnutím získáváte bonus k síle. Někteří bossové pak trefení víc cílů najednou rovnou vyžadují, pokud jim chcete vůbec nějak ublížit. 

Každá zbraň se zkrátka hodí pro něco jiného a je dobře, že mezi nimi můžete svévolně přepínat. Vedle vhodného výběru však musíte ještě včas klepnout do displeje, abyste zaútočili skutečně ve správný okamžik. Stačí minout cíl a můžete ztratit životy. To byste rozhodně nechtěli, protože právě životy v této hře tvoří základ free-to-play modelu. Životy si totiž mezi jednotlivými úrovněmi neobnovujete. Léčíte se časem, případně při vylepšování. A samozřejmě můžete platit. 

Za peníze se také rychle dostanete k lepším zbraním, novým hrdinům i dalším bonusům, ale tak to dnes v mobilních hrách prostě chodí. Na druhou stranu si užijete dost hraní i bez placení. Poměrně rychle si odemknete další hrdiny a dostanete se do dalších světů, takže zatímco jeden hrdina bude odpočívat, s druhým si opět užijete nějakou tu akci. 

Velkou výhodou hry je, že jedna úroveň trvá jen pár tahů, takže se hraní skvěle hodí na cesty. Možná vás potěší roztomilá grafika a vcelku přívětivý free-to-play model.