Micro Machines 2

Verdikt
80

Prastará herní pecka se závody miniaturních autíček v nápaditých prostředích. Hraje se příjemně, je zdarma, není důvod proč nezkusit.

Další informace

Výrobce: Codemasters
Vydání: 15. listopadu 1994
Štítky: arkáda, zdarma, staré pecky, více hráčů u jednoho zařízení, online, závodní

Ku příležitosti uvedení nedávno vyšlé závodní arkády Mantis Burn Racing se hodí připomenout, že žánr závodů viděných shora rozhodně není novým nápadem. Dokazují to klasiky z různých herních platforem, mezi něž se rozhodně počítá i druhý díl Micro Machines, který si v dnešní době můžete zahrát zdarma ve svém prohlížeči.

Jedná se o závodní arkádu, příběh a podobné nesmysly tedy rozhodně nečekejte. Nic takového není potřeba, však stačí jen startovní čára, mantinely vyznačené solí čí kuchyňskými noži, vrtačky v cestě coby překážky a líté klání může začít.

Cože, jakou solí? Ano, jak už název samotné hry napovídá, v Micro Machines závodíte s maličkými modely aut skrze různé lokality, které byste neměli problém nalézt v průměrném rodinném domě. Na pokoření tak čeká bazén, pracovní stůl, kuchyně či ložnice.

Soupeřem vám nebudou ani tak ostatní závodníci, jako spíše samotná trať. Ovládání je sice arkádové jako řemen, na fyziku si opravdu nehraje, ale to neznamená, že je hra snadná. Nemilosrdné kaluže, pád ze stolu či rozměklý písek vám neodpustí vůbec nic, a pokud chcete pravidelně vítězit, nezbude nic jiného, než se zkrátka trať naučit nazpaměť.

To však není až takový problém, protože i nezdařené pokusy dokážou dobře zabavit díky tomu, že se Micro Machines 2 hraje zkrátka příjemně - i dnes, více než dvacet let od svého vydání. Zdaleka největší síla tohoto typu her ale vždy spočívala v soupeření více hráčů. Pokud tedy máte po ruce někoho, s kým provětrat záclony a dlaždice v ďábelské rychlosti, neváhejte ani vteřinku. Micro Machines 2 ale není k zahození ani pro vlky samotáře.