Metal Slug Tactics

Verdikt

Strategická novinka podle milované akční série Metal Slug měla původně vyjít ještě letos, ale nakonec se to nestihne. Přesné datum vydání oznámeno nebylo, víme jen, že to bude napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Leikir Studio
Štítky: taktická, akční, strategie

S odklady pro dnešek ještě nekončíme. Metal Slug je sice milovaná akční klasika, ale jedna z nejočekávanějších her letošního roku to pro většina hráčů asi nebyla. Přesto jsme se jí měli dočkat ještě letos a druhou polovinu roku, která s každým dalším oznámeným odkladem chudne, mohla hezky oživit. Bohužel, vývojáři ze studia Leikir nestíhají.

S Metal Slug Tactics tak pro letošní rok nepočítejte – vydavatel Dotemu bohužel oznámil odklad na příští rok. Nové konkrétní datum vydání neznáme a důvody odkladu jsou taky prakticky nevysvětlené. Na oficiálním Twitteru Dotemu je jen kratičká zpráva o tom, že hra vyjde až příští rok proto, aby byla „co nejexplozivnější“.

Metal Slug je pamětníkům velice dobře známa jako zběsilá automatová akce, ale jak už naznačuje přízvisko Tactics, tentokrát se můžeme těšit na pomalejší, taktickou hratelnost vzdáleně připomínající třeba Into the Breach nebo možná trochu i XCOM.

Tvůrci z Leikir Studio navíc lákají i na zatím nepříliš konkrétní roguelike prvky a celé to nevypadá vůbec marně, byť jsme toho ze hry zatím zase tolik neviděli. Holt nám teď ale nezbývá nic jiného, než si počkat na příští rok a doufat, že v té nekonečné záplavě odložených her Metal Slug Tactics nezapadne.

Až hra vyjde, ať už to bude v rámci příštího roku kdykoliv, dočkáme se jí na PC a Switchi.