Merge Tactics: Kingdom Defense

Verdikt
70

Pokud vám nevadí free-to-play, kde občas na něco čekáte a v ideálním případě se do hry musíte vracet každý den, Merge Tactics nabízí zábavnou a svižnou strategii, u které rozhodně nebudete zívat.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: LoadComplete
Vydání: 13. října 2020
Štítky: fantasy, mobilní hry, strategie

Ve hře s názvem Kingdom Defense se stanete útočníkem, který vtrhne na cizí území, a tam na sebe nechá útočit. V tom se asi nemá smysl hrabat, tematicky ta hra nedává žádný smysl, ale herně? To je jiná! 

Od hry Merge Tactics jsem nečekal příliš. Možná i díky tomu jsem byl po pár kolech velmi mile překvapen. Základní princip je snadný. Z vrchu obrazovky se proti vám řítí útočníci, kterým do cesty stavíte vlastní jednotky. Jejich vyložení stojí peníze. Největší překážkou je však prostor, protože vždy začínáte maximálně se šesti políčky pro vlastní postavy. Naštěstí je můžete spojovat, čímž vytvoříte o úroveň silnější jednotku. 

Když pak spojíte dvě jednotky druhé úrovně, vznikne z toho bojovník třetí úrovně apod. Princip je to dobře známý, ale stále funguje na výbornou. Kouzlo hry nespočívá jen v tom, že jednotky postavíte a necháte bojovat, ale i během hraní je musíte přesouvat a případně spojovat ve správný čas, jelikož se tím zároveň vyléčí. To do hry vnáší taktický prvek, který jsem ani nečekal. Značná část zábavy spočívá také ve zkoušení různých typů jednotek.

Vedle rytířů můžete svou armádu složit také z lučištníků, domobrany, barbarů, ale rovněž třeba druidů a dalších magických bojovníků. Správná kombinace jednotek může rozhodnou o výhře či prohře. Rovněž chválím za rozmanitost jednotlivých úrovní, kdy vedle těžkého nepřítele můžete potkat třeba i spřátelenou karavanu, kterou můžete zachránit. 

Zábavnou mechaniku s bojováním podporuje robustní free-to-play systém, který je mi částečně proti srsti, ale rozhodně nejde o výjimku. Vedle bojování totiž budujete své království, především stavíte budovy zlepšující statistiky vojáků, vylepšujete jednotlivé typy jednotek, čekáte na dokončení budov i příjezd karavan, plníte úkoly a získáváte prémiovou měnu. Je tu vše, co byste od moderní free-to-play hry čekali. Jestli vás to neodrazuje, dejte hře Merge Tactics určitě šanci.