Medic: Pacific Corpsman

Verdikt

Buďme rádi za malá nezávislá studia. Copak si umíte představit, že by autoři místo Call of Duty příště přišli s léčením zraněných? Originální náhled na válečnou vřavu vyjde příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Hypnotic Ants
Štítky: first person, válečná, druhá světová válka, experiment, akční, simulace

Role medika není ve hrách ničím neobvyklým. Ale když přijde na válečné hry vycházející z historie, jsme většinou v rolích vojáků a zabíjíme nepřátele po desítkách. Chystaná simulace Medic: Pacific Corpsman chce ukázat hrůzy dávné války z pohledu zdravotníka, který nemá čas tasit zbraň a podpořit útok svých druhů. Má plné ruce práce s jejich ošetřováním.

V této hře si skutečně nezabojujete, i když budete v bezprostřední blízkosti probíhajícího konfliktu. Místo toho vyčkáváte v úkrytu a nasloucháte bitevní vřavě, ve které se snažíte rozeznat to nejdůležitější zvolání: „MEDIC!“ V tu chvíli neberete nohy na ramena, alespoň ne vlastní, ale co nejrychleji se snažíte dostat k raněnému.

Sami se musíte vyhnout kontaktu s nepřítelem a postřeleného vojáka ideálně odtáhnout, či dokonce odnést na zádech do relativního bezpečí, kde ho můžete s trochu větším klidem obvázat. Zásob ale nemáte nekonečno a před každou bitvou si sami musíte zvolit, čím si naplníte brašnu. V jejím průběhu bude na vás rozhodnout, koho ještě má smysl zachraňovat, a na koho nebudete plýtvat vzácnými medikamenty.

I když jde o nebojovou simulaci druhé světové války, konkrétně války v Pacifiku, kterou absolvujete v roli Američana, z prvního traileru je nanejvýš patrné, že jde stále o akční, adrenalinem nabitou hru. Je také patrné, že za ní stojí menší tým, a i když si nemyslíme, že by Medic: Pacific Corpsman vypadal špatně, nižší rozpočet je prostě znát.

Na druhou stranu, velká studia se málokdy pouštějí do takto originálních experimentů, a buďme proto rádi za odvážnější indie scénu. Medic: Pacific Corpsman vyjde někdy v příštím roce na počítače.

Mimochodem, tvůrci se inspirovali snímky jako Hacksaw Ridge, Bitva u Midway, Pearl Harbor, Zachraňte vojína Ryana a seriálem The Pacific. To abyste věděli, na co teď kouknout.