Mechajammer

Verdikt

Kyberpunk nám vyrazil jak houby po dešti, a dokud budou hry jako takové stát za to, není si nač stěžovat. Další zástupce žánru je tahové RPG Mechajammer, jehož kvality budeme moci posoudit již za dva týdny. Hra vychází 2. prosince.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Whalenought Studios
Štítky: sci-fi, tahová, kyberpunk, rpg

Mohlo by se zdát, že se tvůrci ze studia Whalenought jen chtějí svézt na popularitě Cyberpunku 2077, ale pravdou je, že jejich blížící se novinka Mechajammer je ve vývoji mnohem déle, než by se čekalo. Už v roce 2016 s ní vývojáři mířili na Kickstarter, tehdy ještě pod názvem Copper Dreams. Hotová hra zvaná Mechajammer tak vyjde po dlouhých pěti letech od kampaně.

Mechajammer je izometrické akční RPG, které vás nechá prozkoumávat otevřený svět Země budoucnosti. Ta se hemží nejrůznějšími grázly, kteří vám půjdou nemilosrdně po krku. A protože byste na ně sami byli krátcí, přibíráte do party jednoho dobrodruha za druhým.

Hra na první pohled zaujme svéráznou grafikou kombinující pixel art s 3D prostředím. Vše je jak se patří temné a krev zanedlouho zbarví blízké okolí probíhající bitky. Bitky, která je sice tahová, ale tahy vás a vašich soupeřů probíhají zároveň, což údajně vyvolává příjemně svižný pocit realtimovosti.

Jako správnému RPG nechybí Mechajammerovi dialogové volby a systém vylepšování postavy, stejně jako její prvotní tvorba. Zahraniční média, která si hru již vyzkoušela, hýří optimismem, takže nás dost možná čeká jedno z posledních letošních příjemných překvapení. Mechajammer vyjde totiž již 2. prosince, exkluzivně na počítačích.