Matchpoint: Tennis Championships

Verdikt

Tenis je skvělý sport, který je ale v herním médiu vcelku neprávem často opomíjen. Tuto křivdu se budou snažit napravit vývojáři ze studia Torus, kteří chystají tenisovou novinku Matchpoint. Měla by vyjít na jaře.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Torus Games
Štítky: tenis, sportovní

Zatímco se tenisový svět zaobírá kauzou Novaka Djokoviče, jeho očkováním a vyhoštěním z Australian Open, připravovali Australané ještě jedno sportovní překvapení. Digitální kurty vesměs zejí prázdnotou vzhledem k dlouhodobější absenci sérií Virtua Tennis a Top Spin, což by studio Torus Games chtělo změnit čerstvě oznámeným Matchpoint: Tennis Championships.

Mezi přednosti svého virtuálního tenisu tvůrci řadí realistické animace, inteligentní pozicování soupeřů a autentickou fyziku míčků. Nakolik se jim tyto vize daří naplnit, můžete posoudit z upoutávky výše.

„Profesionální tenisté se nikdy nezastaví,“ řekl šéf vývoje David McIntosh serveru GamesRadar. „Jsou pořád v pohybu nezávisle na tom, co dělá míček. Jejich drobné pohyby jsme se snažili replikovat včetně různých úkroků. Reálně bychom na animacích mohli pracovat deset let, ale museli jsme dělat kompromisy mezi realistickými pohyby a odezvou.“

Podobně se McIntosh rozvášnil i ohledně fyziky míčků, který bere v potaz různé fyzikální veličiny včetně tlaku vzduchu. Na antuce se má chovat jinak než na trávě, a dokonce v rámci enginu operuje s Magnusovým jevem. „Na fyzice míčku jsme si dali hodně záležet, protože kdokoliv, kdo tenisu trochu rozumí, na první pohled pozná, že je s ním něco špatně,“ vysvětluje McIntosh.

Soupiska reálných hráčů ale bude při vydání poměrně skromná, pro začátek obsáhne jen šestnáct tenistů a tenistek. Djokoviče mezi nimi nenajdete, světovou tenisovou dvojku Daniila Medveděva už ovšem ano. Obálku hry bude zdobit Australan Nicka Kyrgios, z mužských tenistů ve hře dále najdete Andreje Rubljova, Caspera Ruuda, Huberta Hurkacze, Benoita Paira, Huga Gastona, Carlose Alcaraze, Pabla Carrena Bustu, Taylora Fritze a Keie Nišikoriho.

Žen do Matchpointu nalákali tvůrci ještě méně, startovní sestavu představuje pětice Heather Watson, Madsion Keys, Amanda Anisimova, Garbiñe Muguruza a Victoria Azarenka. České zastoupení se známými jmény byste ve hře hledali marně, přes devadesát procent hráčů a hráček z více než pěti set budou postavy zcela fiktivní kvůli licencování.

Odehrát budete moct na 65 turnajů na šesti kontinentech, jejichž hraním budete moct odemykat spoustu kosmetických vylepšení i atributů ovlivňujících hratelnost. Torus Games uzavřeli partnerství se značkami Nike, Uniqlo nebo Head, můžete se tedy těšit na značkové oblečení, tenisky a doplňky.

Matchpoint: Tennis Championships vychází na jaře 2022 pro PC, PS5, Xbox Series X|S, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.