Mass Effect: Infiltrator

Verdikt
61

Mass Effect: Infiltrator je krásná, funkční, ale k uzoufání nenápaditá střílečka, která navrch k plné ceně obsahuje také mikroplatby. Vřele ji lze doporučit fanouškům série Mass Effect, s jejímž třetím dílem nabízí Infiltrator unikátní synchronizaci. Ostatní nesmějí od titulu čekat zázraky.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

Další informace

Výrobce: Electronic Arts
Vydání: 7. dubna 2012
Štítky: platby uvnitř hry, střílečka, mass effect, adventura, akční, rpg

Rozšiřování záběru oblíbené značky je proces zcela přirozený, ale během jeho realizace může lehce padnout kosa na kámen. Dokud se hra drží na velkých platformách, je klid, ovšem s přesunem na mobilní platformy tanou na mysl mnohé kategorie, v nichž by mohla konverze selhat. Od ovládání až po samozřejmě uskrovnění, které vývoj doprovází. Jak se se všemi nástrahami popasovala střílečka ze sci-fi světa Mass Effectu s podtitulem Infiltrator?

Zrovna po stránce příběhové se mobilní odbočka nemůže se svým velkým vzorem rovnat. Tam, kde hlavní linie Mass Effectu nabízí vesmírné sc-fi dobrodružství epických rozměrů i jímavé postavy, nastupuje Infiltrator se svoji sterilní zápletkou. Coby supervoják Randall Ezno zjistíte nelichotivou pravdu o svých nadřízených z organizace Cerberus a rozhodnete se obrátit hlaveň své zbraně proti nim.


Výsledkem je v jádru vcelku dobře zvládnuté střílení hor nepřátel. Zážitku taktéž přidává nenáročné ovládání a kombinace rotování zbraní se speciálními bionickými schopnostmi Randalla. Nepřátele můžete krátkodobě zvednout do vzduchu anebo například přitáhnout k sobě. Hlavním problémem ale zůstává, že hru společně s jejími systémy prokouknete za pár minut pak už se příliš bavit nebudete. Nepomůže tomu ani fakt, že výše zmíněné schopnosti získáváte kupováním za herní body a milý vydavatel Electronic Art pochopitelně nabízí možnost si proces jejich hromadění výrazně urychlit skrze reálnou měnou. 

Na druhou stranu je zase snadné pochválit výtečnou vizuální stránku, jež nechává vyniknout detailním a různorodým prostředím od interiérů laboratorního komplexu po povrch Měsíce. Jako prostředek k seznámení s estetikou a mytologií Mass Effectu poslouží hra na jedničku.


Poslední a zdaleka nejzajímavější vlastností hry zůstává služba, která propojí mobilní Infiltartor přes hráčům dobře známého klienta Origin se světem "velkého" Mass Effectu 3 a následně překopíruje dosažený postup z kapesního titulu, čímž vám lehce pomůže ve hře na počítači. Jinak řečeno svou pozici ve finální kapitole intergalaktické války zlepšujete střílením žoldáků během čekání na autobus. Tato funkce dává hráči zajímavým způsobem pocítit, že je součástí širšího společenství se stejným cílem a to natolik, že se v době vydání mluvilo o praktice, která má potenciál změnit pravidla herního průmyslu, byť se tak nakonec nestalo.

Hodnotiti Mass Effect: Infiltartor znamená stát na rozcestí. Jaká je to hra? V jednom směru funkční, s hezkou grafikou a především s inovátorskou přidanou hodnotou. Zároveň, abyste si toto všechno užili, musíte se dostat přes mamon vydavatele a často se projevující hloupost hry.