Marvel Snap

Verdikt
80

Marvel Snap kombinuje zábavné taktické karetní online souboje, oblíbený svět Marvel a velmi krátkou herní dobu. Díky tomu se ideální hodí na obrazovky telefonů, i když hrát můžete i na počítači.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Nuverse
Vydání: 18. října 2022
Štítky: karetní, mobilní hry, superhrdinové

Rozhodně se nedá říci, že bychom si na telefonu nemohli vybrat slušnou karetní hru. Skvělé digitální verze zde nabízí přímo Magic: The Gathering, Hearthstone a nepočítaně dalších. Novinka Marvel Snap tak bude mít co dělat, aby zaujala. A jak už název napovídá, půjde na rychlostí. 

Lusknutí prstů je ve světě Marvelů ikonickým okamžikem. Nemusí však odkazovat jen na svět-měnící události z posledních filmů Avengers. „Jako když luskne,“ by se také mohlo říct. Nová karetní hra Marvel Snap totiž stojí na jedné premise – co kdyby karetní duelovka šla zahrát za necelých pět minut? 

V každé hře máte prostý úkol: vyhrajte převahu u dvou ze tří lokací na stole. Ke každé lokaci smíte zahrát až 4 karty. Každá karta má nějakou bojovou sílu. A kdo má po šestém kole, kdy hra končí, vyšší součet síly u lokace, ten ji vyhrává. To je tedy základ, hra sama je o poznání těžší. Každá karta jednak stojí daný počet many pro zahrání a v každém kole máte o jednu manu k dispozici více než v kole předchozím. 

Každá karta ovšem také může mít, jak už tomu v tomto žánru bývá, nějaký efekt. Některé se aktivují po vyložení, jiné v příštím kole a další třeba trvají celou dobu. Právě synergie vašich karet na ploše je rozhodující. Efektů je celá řada, a zatímco prvotní karty jsou dosti přímočaré, časem si budete odemykat komplikovanější a zajímavější efekty. V tomto ohledu je hru brzo hodnotit, protože o jejím úspěchu bude rozhodovat dlouhodobá podpora a přísun nových karet. 

Co však musím zmínit jsou lokace. Každá ze tří lokací má nějaký speciální efekt. Těch je dle všeho hodně a během 10 her po sobě jsem snad neviděl jednu lokaci dvakrát. Jejich efekty jsou zpravidla dost silné, jak pochopíte z příkladů: každá karta zde má +5 síly; nelze sem hrát karty s cenou 1 many; kdo první zaplní lokaci získá a zahraje zdarma kartu s cenou 6 many; po třech kolech prohodí vaše karty s protivníkem apod. Díky nim působí každý souboj opravdu unikátně. I to ale samozřejmě může přispívat k náhodnosti. Třeba zrovna budete mít v balíčku kartu, která s efektem lokace skvěle pasuje. 

Jenže s tím si hra umí poradit už svým základním nastavením. Problém některých karetních her může být v tom, že smůla v lízání karet vám může prohrát souboj. K tomu si přidejte náhodu z lokací… a vlastně to vůbec nevadí. Zatímco jinde byste se trápili třeba půl hodiny, tady máte za pár minut dohráno a můžete se pustit do dalšího souboje. 

Minimálně nyní po spuštění je free-to-play model velmi vstřícný. Nakupovat si v zásadě můžete jen kosmetické změny, jako jsou alternativní podoby karet. Stejně tak Season Pass je zatím přístupný zdarma a postupně vám odemyká další obsah. To se však možná časem změní. 

V tuto chvíli však Marvel Snap nabízí rychlou a akční karetní hru, ve které máte co vymýšlet, a zatímco možná nemá hloubku běžných Magic: The Gathering, vše to vynahrazuje svou rychlostí, která se výborně hodí na displeje telefonů.