Mars Horizon

Verdikt

Vesmírných her má fanoušek kosmonautiky k dispozici poměrně dost, ale Mars Horizon se mezi nimi neztratí a nezapadne. Může za to mimo jiné podpora a erudice vědců z Britské vesmírné agentury, se kterými vývojáři úzce spolupracují. Hra má vyjít ve čtvrtém čtvrtletí 2018.

Další informace

Výrobce: Auroch Digital
Štítky: vesmír, vesmírný simulátor, simulace, strategie

Chcete se podívat na Mars? Tak to máte zatím smůlu, aspoň tedy ti z vás, kdo mermomocí chtějí skutečně pod podrážkami cítit rudý písek. Komu stačí počítačové hry, ten má naopak docela hody. Je tu krásná budovatelská strategie Surviving Mars, loňský český pokus Take On Mars, pak třeba zajímavý survival Lacuna Passage. Ale že byste se ujali celé vesmírné agentury, po vzoru Kerbal Space Program museli nejdřív postavit rakety a až potom řešili nějaké brambory z výkalů? To vám nabídne jedině Mars Horizon.

Jde o projekt studia Auroch, zkušených tvůrců strategií, kteří se dali dohromady s United Kingdom Space Agency. Britští odborníci jim poskytli jednak grant, jednak svou expertizu. Dá se tak čekat, že každodenní problémy, s nimiž se jako ředitel vesmírného programu budete potýkat, nebudou mít příliš daleko od reality.

Vaše práce je rozdělena do dvou hlavních složek – přípravy misí a jejich následné exekuce. To znamená, že nejdřív musíte provést výzkum, postavit rakety, všechno pečlivě naplánovat a ideálně u toho ještě nezkrachovat. Až poté se ujmete otěží astronautů a pokusíte se je dovést ke hvězdám, nebo když se něco pokazí, tak aspoň zpátky domů.

Mars Horizon vás kromě budoucnosti dokonce nechá změnit i historii. Můžete se ujmout jednoho z hlavních vesmírných programů – amerického, evropského nebo ruského – a zkusit si první krůčky historií vesmírných misí. Třeba se vám podaří dostat jako prvního na Měsíc Gagarina místo Armstronga, třeba coby Evropané seberete družicové prvenství Sputniku. Navíc můžete se svými konkurenty buď spolupracovat, nebo s nimi intenzivně soupeřit. A všechno to kulminuje misí na Mars.

Je to ambiciózní nápad, ale tvůrci mu evidentně věří. Počítají s datem vydání ještě letos, byť až ve čtvrtém kvartálu, a hodlají svůj mix vědecké simulace a zábavné strategie prezentovat nejen na PC, ale i na PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.