Mahjong

Verdikt
50

Klasická orientální hra s kameny. Tato verze nemá krom vcelku nudného soubojového systému a faktu, že je orientální, až to bolí, co nového nabídnout. Hraje se ale příjemně, takže nakonec - proč ne?

Další informace

Výrobce: GameDesire
Vydání: 15. srpna 2016
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, browser-gaming, mahjong, nejhranější na starých hry.cz, hlavolamy, online, logické

Variant na orientální hru s kameny mahjong naleznete na internetu opravdu dost, proč tedy zkoušet tuto novou? Pár důvodů by se našlo, ale stejně tak vás může odradit několik nesmyslů a nelogičností, které tvůrci při výrobě hry napáchali.

V první řadě jde o samotnou filozofii hry. Mahjong byl vždy spíše uklidňující hrou, takřka meditativní, která měla cvičit logické uvažování. Soubojový systém v této iteraci hry tento přístup ovšem nectí, protože samozřejmě oceňuje toho, kdo odebere co nejvíce kamenů co nejrychleji. Na druhou stranu, mahjong v bitvě proti ostatním si na internetu jen tak nezahrajete - pokud vás tedy podobný koncept oslovuje, není co řešit.

V případě, že dáváte přednost tradičnímu přístupu - jen vy, sestava kamenů, samota a přemýšlení - hra nic nového a originálního nenabídne. Budete klasicky odstraňovat dvojice shodných kamenů v celku příjemném grafickém provedení. Samotné prostředí je však úsměvné. Vedle kamenů se na vás budou usmívat dvě misky rýže, to asi kdybyste měli hlad. Od pohledu jde o rýži dlouhozrnnou, která automaticky evokuje spíše indickou kuchyni. Nad sestavou kamenů pak čeká japonský krátký meč wakizaši, jenž si zřejmě máte rovnou vrazit do žaludku, když se nepovede tah. Nebo možná kdyby vám nechutnala ta rýže. To vše tvoří kulisu původně čínské hře. Ehm.

Nutno ale též připustit, že zvuková kulisa je poměrně zdařilá, na kameny se, pokud se začnete nudit, dá zabrnkat melodie, a celé se to hraje docela sympaticky. Hra sice nabízí zakoupení různých urychlovačů a pomůcek za skutečné peníze, ale k rozumnému hraní to díkybohu vůbec není zapotřebí. Pokud už vás ostatní varianty sólového mahjongu nebaví, klidně hru zkuste. Jen budete muset překousnout český překlad, který občas nesedí ke skutečnosti, která se odehrává na obrazovce. Například zpět na hlavní nabídku se vrátíte tlačítkem "chat". Co prosím?