Mahjong Journey

Verdikt
70

Typický moderní mahjong s líbivou grafikou a příjemným zvukovým doprovodem. Dostanete stovky úrovní v desítkách různých prostředí. Rozhodně jeden z těch lepších.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: G5 Entertainment
Štítky: mahjong, logické

Ano. Je tu další variace na klasické párování kamenů s podobně vypadajícími symboly, vycházející z ještě klasičtější čínské stolní hry. Ale neberte hned nohy na ramena. Mahjong Journey má co nabídnout. Tedy pouze za předpokladu, že hledáte odpočinkové ťukání na obrazovku.

Základní premisa se samozřejmě v ničem neliší. Koukáte na horu kamení s různými čínskými čárkami a kolečky, sem tam nějakým tím drakem nebo lampiónem. Vždy se snažíte označit dva stejné kameny, aby zmizely z pohledu a uvolnily kameny pod nimi. Takto se probíráte skrz celou pyramidu ke dvěma zlatým kamenům vespod, čímž danou úroveň ukončíte.


Jak už je zvykem, tak i v této hře sbíráte 0-3 hvězdičky. Jejich počet se odvíjí od času, který v úrovni strávíte. Ve hře je naštěstí časovač, který vás dokáže slušně vystresovat, ale prvních několik desítek úrovní zvládnete na tři hvězdy s prstem v nose. Úrovně představují pouť napříč různými státy světa, kde každý stát odemknete určitým počtem hvězd. V nových státech čekají jiné symboly na kamenech a obtížnost se rapidním tempem zvyšuje.

S dokončením úrovně vám naštěstí pomůže hned několik super schopností, jako je zvýraznění stejných kamenů, vrácení předchozího tahu, zastavení času apod. A pokud ani s jejich pomocí nejste schopní úroveň dokončit, jednoduše ztratíte jeden z pěti životů a můžete začít od začátku.

Mahjong Journey nabízí několik stovek zajímavě vystavěných úrovní, kterými vás doprovází líbezná hudba. Občasná změna symbolů na kamenech zmírňuje pocit z opakování toho samého dokola. Autoři navíc neustále hru oživují různými událostmi, jako v případě Velikonoc, kdy se symboly na kamenech změnily na vajíčka a zajíčky. Na poměry mahjongů funguje párování na výbornou.

Platební modelCelou hru projdete zcela zdarma. Za reálné peníze si můžete nakoupit diamanty, za které si ve hře přikupujete super schopnosti, které ulehčí průchod hrou.