Mafia III: Rivals

Verdikt
50

Po všech stránkách obyčejná a usedlá mobilní strategie ze světa Mafie. Jediné výraznější oživení přichází v podobě propracované správy vašich mafiánů.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Hangar 13
Vydání: 7. října 2016
Štítky: karetní, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, rpg, strategie

V ten samý den, kdy svět spatřil očekávaný třetí díl akční gangsterky Mafia, se na trhu objevil i jeho mobilní bratříček. A Mafia III: Rivals, jak se titul nazývá, se ukázala být veskrze průměrnou strategií s hodnotami, jakou jen můžete od doprovodného produktu čekat.

Existuje poměrně vysoká šance, že jste v mobilním katalogu už narazili na hru, která se svým pojetím výrazně blíží konceptu Rivals a tudíž moc dobře víte, jak se zde věci mají. Jste pasováni do role vůdce jedné z kriminálních organizací a vaším úkolem je z ní vybudovat nejobávanější syndikát celého podsvětí. K tomu si budete dopomáhat výhodným nakupováním nemovitostí, řízením pouličních bitek nebo vraždami členů nepřátelského gangu.

Nejedná se o špatnou kombinaci prvků. S vaším narůstajícím vlivem současně odemykáte nové bonusy a vylepšení pro své pracovníky a rváče, z nichž si lze tímto způsobem vychovat opravdu silné charaktery. Jestli totiž nějaká komponenta Mafia III: Rivals vyčnívá nad ostatními, je to péče věnovaná správě vám podřízených postav.

Neznamená to, že se hra pouští nějakým revolučním směrem, je ovšem příjemné mít možnost své oblíbence trénovat, poskakovat s nimi po úrovních a přiřazovat jim nové schopnosti i výbavu, čímž si z nich utvoříte jedinečné osobnosti, s nimiž se lze mnohem snáze sžít.

Jak nicméně bývá již téměř ustáleným pravidlem, největší kámen úrazu mobilní Mafie objevíte v jejím přístupu k freemium modelu. Ke každé postavě byl přičleněn něco jako měřič jeho namotivovanosti či agrese. V momentě, kdy se takováto lišta naplní, nelze ji pro další podnik použít. Postup hrou působí protahovaně a uměle bez jakéhokoliv vytržení ze zajetých kolejí, To samé lze v bleděmodrém říci o jednotlivých šarvátkách. Rivals platí za typického zástupce postupu "projdi si tutoriálem, absolvuj těch pár aktivit, k nimž tu máš přístup a celé to opakuj, dokud se nezačneš nudit". Nuda se však dostaví poměrně brzy.

Technicky vzato, Mafia III: Rivals nelze označit jako špatnou hru. Jde o solidní mobilní strategii s RPG prvky, jimž dělá společnost zajímavá tématika organizovaného zločinu. Potíž je, že neukazuje naprosto nic, co bychom už neviděli, a to dokonce mnohokrát a v lepších iteracích.  Jestli váš už takový přístup také nebaví, Rivals na tom sotva něco změní. Jestli se ale jen poohlížíte po nějakém novém zážitku k vyzkoušení, mohli byste dopadnout i hůř.