Maelstrom

Verdikt

Tajemné horizonty, nebezpečné vody, poklady a magie. To všechno slibuje nová námořní fantasy akce Maelstrom. Hra není hotová a nemá ani oznámené datum vydání, ale díky programu předběžného přístupu si ji můžete vyzkoušet klidně hned teď.

Počítač

WindowsWindows

ZdarmaSteam

Další informace

Výrobce: Gunpowder Games
Štítky: námořní, fantasy, indie hra, multiplayer, lode, otevřený svět, mmo, akční

Mořskou hladinu brázdí spousta hráčů hrající si na piráty v novince Sea of Thieves. Pokud vám ale není úplně po chuti kooperovat s trolly s druhého konce planety, za pár týdnů se vám naskytne možnost pilotovat vlastní loď bez nutnosti dalších příživníků na její palubě. V Maelstrom se ale nebudete obávat kostlivců, nýbrž jiných lidí, orků, trpaslíků a mořských příšer. 

Čistokrevný multiplayer Maelstrom proti sobě za nedlouho postaví několik hráčů v tělech výše zmíněných tří ras, kteří spolu svedou námořní bitvy na život a na smrt. Budou hrozbou jeden pro druhého, ale stejně tak mají i několik společných nevyzpytatelných protivníků – hlubinné potvory stahující dřevěné kocábky pod hladinu a počasí mající v případě obřího víru stejný efekt.

Maelstrom právě teď vybírá finance na Kickstarteru. Do konce kampaně zbývá pouhých pět dní, ale cílovou částku 10 000 dolarů se již podařilo vybrat. To už bohužel nelze říct o dodatečných cílech, protože aktuální stav kampaně je pouhé 2 000 dolarů v „plusu“.

Reálně se tak odemknou jen záchranné lodičky a možná i mechanika mužů (a orků a trpaslíků) přes palubu. Ať už to dopadne jakkoliv, Maelstrom vstoupí do Early Accessu na Steamu již 11. dubna. To by se stalo i v případě, kdyby se nevybrala ani cílová částka. Tvůrci totiž nepotřebují finance na dokončení hry, ale pomocí Kickstarteru budují komunitu, která bude součástí dalšího vývoje.