Lost Eidolons

Verdikt

Výpravné dobrodružství, v němž velíte postavám s vlastní osobností v bitvách s mýtickými nepřáteli, vyjde již 13. října.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ocean Drive
Štítky: tahová, taktická, fantasy, rpg

Studio Ocean Drive chystá sice další, ale rozhodně ne obyčejné taktické RPG. Lost Eidolons totiž láká na prvky, na které v tomto žánru od menších indie studií nejsme tak úplně zvyklí. Řeč je o filmečcích, díky kterým před sebou nemáte jen pěšáky posunující se po čtvercové síti, ale skutečné lidi, kterým výpravné zpracování dodává spoustu osobnosti.

Ocean Drive Studio v sobě nezapře své indie kořeny. Prozrazují to zejména obličejové animace postav, které značně zaostávají za kvalitou modelů a prezentovaného prostředí. Dialogy tím dost možná utrpí, ale zbylé dva pohledy na hru by tohoto nešvaru měly být ušetřeny.

Je tu klasický pohled z ptačí perspektivy, v němž po bitevním poli rozmisťujete své vojáky a diktujete jim, na jakého soupeře mají zaútočit jakým útokem, speciální schopností, či dokonce kouzlem, protože Lost Eidolons se na první dobrou sice tváří středověce, ale ve skutečnosti se jedná o fantasy.

V této oblasti hra působí obvykle. Do své malé armády nabíráte další a další postavy z celkových 20 hratelných rozdělených do 10 tříd se svými specifikacemi. Máte svůj vlastní tábor, který rozšiřujete a v němž řešíte politiku.

Ale pak je tu ještě jedna zvláštnost, se kterou se v podobných hrách moc často nesetkáváme, a tou jsou záběry na duely, které na první pohled připomínají klasické bojovky. Na jedné straně obrazovky stojí váš voják, na druhé straně nepřítel, ať už je to jiný válečník, obří had, nebo třeba mantichora.

Životy obou bojovníků vidíte v horní části obrazovky, a dokonce mezi nimi nechybí vyzývavá zkratka „VS“. Není to ale tak, že byste jako zběsilí mačkali tlačítka po vzoru bojovek a doufali v nejlepší. Tento pohled se vám naskytne pokaždé, když v tahovém režimu na někoho zaútočíte. Tedy místo toho, aby k sobě figurky dohopsaly a vyměnily si topornými animacemi útoky, jste svědky pěkného filmečku.

Hra Lost Eidolons vypadá dostatečně originálně na to, aby si zasloužila jistou míru pozornosti. Stejně tak ale v sobě nezapře nižší kapitál malého studia, a výsledek tak může jedině překvapit. Lost Eidolons vyjde na počítačích 13. října.