Looney Tunes World of Mayhem

Verdikt
70

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Scopely
Vydání: 13. prosince 2018
Štítky: mobilní hry, pohádka, rpg

Animované pohádky nám ukazují, že násilí může být vážně zábavné. Alespoň v případě Looney Tunes ano. Jistě alespoň některé postavy znáte – Králík Bugs, Kačer Daffy, Kojot Vilda nebo třeba Porky. Být to hraný film, asi bychom všichni byli otřeseni a zhrozeni. Naštěstí ale není a my se tak spolu můžeme smát tomu, jak králík do dárkové krabice zabalil dynamit. 

Nechme teď stranou téma, hra spadá do žánru RPG, ve kterém sbíráte postavy, tvoříte z nich tým a následně v tahových soubojích bojujete proti nepřátelům. Také je tu trochu strategie, stavění domů, vylepšování a soupeření s dalšími hráči. Je toho vskutku hodně a herní nabídky jsou zprvu komplikované. Naštěstí vás hra vše postupně učí. Samo jádro hry je však neuvěřitelně jednoduché.

Vyberete cíl a použijete jednu z několika schopností, kterou postava má. Pak je na řadě jiná postava atd. Snažíte se schopnosti chytře kombinovat a efektivně útočit. Není to vůbec komplikované a hraní se brzy začne nepříjemně opakovat. To nás dostává zpět k tématu. Bez něj by šlo o nevýraznou a lehce zapomenutelnou hru. Jenže vy odemykáte postavy, které dobře znáte a těšíte se na jejich animace. Těšíte se, až se Bugs podkope pod nepřáteli nebo Wilda nastraží falešný tunel. 

Právě animace speciálních útoků jsou na hře tím nejlepší. Jsou vtipné a dobře zpracované. A stejně vám nebude vadit zdlouhavě odemykat další postavy, protože se na ně budete těšit. V tom má toto téma ohromnou sílu. A když již vlastněnou postavu naučíte nový ikonický útok, je to stejně dobré. Ani vás přitom nebude trápit, že postavy zcela nesmyslně bojují spolu. Je to hloupá zábava, škodolibá… ale funguje. 

World of Mayhem by byla velmi průměrná hra, kterou táhne nahoru zpracování a skvělé téma. Starání se o městečko, soupeření o truhly nebo sbírání materiálů působí tak nějak zbytně a raději bych byl za silnější jádro hry, ale nemohu popřít, že mě něco neustále láká se vracet a hledat další postavy. Dokonce jsem si z nostalgie pár starých dílů pustil.