Lonely Mountains: Downhill

Verdikt

Downhill je cyklistická disciplína, ve které borci s nervy z oceli a reflexy dravých šelem sjíždějí nemyslitelné terény na svých speciálních kolech. Herních zpracování jsme se zatím moc nedočkali, ale změní to Lonely Mountains: Downhill. Hra má vyjít v polovině roku 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Megagon Industries
Štítky: arkáda, indie hra, sportovní

Roky nic a najednou tu během jednoho roku máme dva zástupce nebezpečného adrenalinového sportu, ve kterém odvážní jedinci sjíždějí prakticky nesjízdný terén na horském kole. Ani jedna necílí na realistické zpracování, ale Descenders jsou přeci jen trochu blíže skutečnosti, zatímco Lonely Mountains: Downhill působí jako roztomilé odreagování na pár zimních večerů. 

Za tyto pocity může především barevná lowpoly grafika a podivně umístěná kamera, která sleduje všechno možné, jen ne záda jezdce. Většinu čas tak nevíte, jaké smrtelné překážky a hluboké propasti před vámi leží a o jejich fyzičnosti se dozvídáte až příliš pozdě. Alespoň tak to působí ze všech videí a trápí nás tedy otázka, zda se tím netvoří zbytečná frustrace.

Ale neměla by. Díky ragdoll postavičce se člověk dobře pobaví i ve chvíli nezdaru a trest za trefení stromu či kamene není tak zlý – jednoduše se objevíte u nejbližšího checkpointu a už si to zase vesele směřujete ze skalnatého kopce.

Jak už název hry napovídá, různá pohoří máte jen pro sebe. Nenarazíte tu na žádná NPC ani na živé hráče. Jste tu jen vy a příroda. Můžete se kochat krajinou při poklidné jízdě po pěšince nebo to vzít kolmo k ní přes balvany a rokliny a pokusit se o co nejrychleji zajetý čas daného úseku.

Přestože se jedná o singleplayer, vaše výkony jsou zaznamenávány do online žebříčků, které se vyhodnocují na denní, týdenní a měsíční bázi. Nechybí samozřejmě i stálý žebříček s nejlepšími jezdci vůbec. Nikdo vás však do soutěžení netlačí… Jsou to vaše hory, dělejte si s nimi, co jen uznáte za vhodné.

A aby hra nepostrádala pomyslnou hloubku (protože tu skutečnou určitě nepostrádá), odemykáte si postupně nové skiny pro svá kola a dokonce se počítá i s různými typy bicyklů. Některá se hodí na rychlou jízdu po pěšině, jiná zase na tvrdý kamenitý povrch.

Kromě základní oblasti Alp se dočkáme i kanadských skalnatých hor, Grand Canyonu, skandinávských mlžných lesů, území indiánů a ještě jedné mapy, kterou tvůrci z Megagon Industries vytvoří spolu s komunitou.