Lodě

Verdikt
40

Nepříliš trvanlivá hra, která je navíc sužována množstvím chyb technického rázu. Je zdarma, takže si ji klidně vyzkoušejte, ale nečekejte zázraky.

Lodě jste pravděpodobně všichni hráli ještě ve svých školních letech. Bohužel, ono vzrušení z možnosti přistižení učitelem, když jste sváděli lítou námořní bitvu za penálem při výkladu o Smilu Flaškovi z Pardubic, se u online verze poněkud vytrácí. Hra není, vzhledem ke svému stáří, ani nikterak pohledná, a navíc se vám pod nohy běžně připletou různé nedodělky.

Že hra ve své prohlížečové verzi pochází ještě z dřevních dob internetu, to vám nejspíš bude jasné ihned po spuštění. Své lodě si například nemůžete přesunout a rozmístit pohodlně přetažením tlačítka myši, musíte klikat na směrové šipky, jak kdybyste hráli Dungeon Mastera.


Herně Lodě fungují, jak by od nich člověk čekal - oba hráči se střídají s palbou, vítězí pochopitelně ten, komu se jako prvnímu podaří poslat všechna plavidla soupeře ke dnu. Jak už to u internetových verzí stolních her bývá, hraje se pouze podle předem daných pravidel, žádná nastavení k dispozici nemáte. Pokud jste tak zvyklí hrát například s deseti jeden čtvereček zabírajícími ponorkami nebo s fregatami bez komínů, v online verzi budete mít smůlu.

Nepříliš trvanlivé, ale v základu vcelku zábavné hratelnosti nepomáhá řada chyb a nedodělků. Pravidelně se vám stane, že selže vizualizace lodí a bude u protivníka (nebo u vás) zobrazovat plavidla, která už byla dávno pohlcena vlnami. Časté jsou také záseky, kdy vás hra například minutu nenechá rozmístit lodě, aby pak protivníkovi sdělila, že jste odešli od počítače, ačkoliv to samozřejmě není pravda. Lodě jsou hrou zdarma. Pokud by se jednalo o placenou záležitost, bylo by třeba být k jejím kvalitám mnohem ostřejší, vzhledem k tomu, že po vás nikdo žádné peníze chtít nebude, můžete hru vyzkoušet. Na chvíli nejspíš zabaví, ale chuť vracet se k ní pravděpodobně mít nebudete.