Little Nightmares 3

Verdikt

Pokračování stylové hororové série nabídne velkou novinku – možnost hraní za několik postav. Nepřijde ani o svou velkou devízu v podobě strhujícího výtvarného stylu. Hra by měla vyjít příští rok.

Další informace

Výrobce: Supermassive Games
Štítky: plošinovka, horor, adventura, akční

Druhé pokračování malých nočních můr v plošinovkové sérii Little Nightmares bylo jedním z překvapení letošního Gamescomu, kde Bandai Namco titul představilo. Od oznámení ale uběhlo už moře času, proto se společnost projekt rozhodla připomenout opravdu poctivým videem, které ukazuje rovnou 18 minut z hraní.

Předvádí průchod jednou z prvních lokací – písečným Necropolis. Jedná se o depresivní místo, které se stejně jako celý zbytek hry halí do pochmurných barevných tónů, a radost nepřidělají ani nepřátelské bytosti, jimž vévodí děsivá panenka krvelačného batolete.

Video rovněž zobrazuje jednu z hlavních novinek třetího dílu, kterou je kooperace. Titul vůbec poprvé přinese dvě hlavní hratelné postavy – Low a Alone. Jejich spolupráce při procházení světa zvaného „Nikde“ bude opravdu klíčová, jelikož kombinací jejich schopností vyřešíte většinu zapeklitých hádanek.

Jejich výbava se ale rozhodně neztratí ani při soubojích. Jak je ostatně k vidění i v ukázce, létající nepřátele musíte sestřelit lukem jedné z postav, aby je pak na zemi druhá postava dorazila zdrcujícím úderem klíče. Jenom musíte počítat s tím, že kooperace ve hře bude umožněná pouze po síti, jelikož chybí „gaučový“ režim.

Na závěr se ještě hodí připomenout, že trojka je prvním dílem série, který nepochází od studia Tarsier. Místo toho ke „kormidlu“ usedlo britské Supermassive Games, tedy tvůrci značky The Dark Pictures. Se sérií nicméně už okrajové zkušenosti mají, protože pomohli vytvořit vylepšenou edici druhého dílu.

Little Nightmares III vyjde během příštího roku na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch.