Little Misfortune

Verdikt
90

Little Misfortune doporučím všem, kteří rádi objevují zajímavé a netradiční příběhy. Nečekejte vydanou hru, ale neopakovatelný zážitek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit
Google Play
Demo

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

16,79 €Steam

Další informace

Výrobce: Killmonday Games AB
Vydání: 18. září 2019
Štítky: psychologický, mobilní hry, adventura, logické

Vedle dalších mobilních titulů působí Little Misfortune jak z jiného světa. Na první pohled roztomilá dětská adventura přináší dospělý příběh plný vážných témat a naprosto brilantní herecké výkony. A přesto vás možná v lecčem zklame. 

Tato hra vyšla pro počítače, kde jsou klikací adventury jako doma. Nyní si ji můžete však zahrát i na telefonech a tabletech. Ovládání se povedlo převést velmi obstojně a až na pár drobných grafických chyb není s portem problém. Rozhodně však zapomeňte na hraní bez zvuku, toto není hra na pár minut do tramvaje. Řekl bych, že dobrou půlku zážitku dělají naprosto excelentně zahrané titulní postavy.

Misfortune je osmiletá holčička. Nechybí jí hravost, veselost a bujná fantazie. Jejím hlavním problémem je, že se nenarodila do zrovna šťastné rodiny. A také to, že již brzy zemře. Hned v prvních minutách vás čeká několik zvednutí obočí. Ve hře se objevují témata, která byste nečekali. Začíná to s alkoholismem u rodičů, nechybí zneužívání, týrání a končí u přemýšlení o sebevraždě. Velké kouzlo hry spočívá v náhledu skrz naivní dětské oči.

Mnoho z těchto témat hra nikdy plně nerozvine a zůstanou jen prázdnými, ač šokujícími, výkřiky do tmy. To zase tolik nevadí, protože alespoň pomáhají ustavovat svět, ve kterém se děj odehrává. Příběh vás však jistě nezklame, autorům se povedlo vymýtit jakákoliv hluchá místa a i vývoj postav má dostatek prostoru. Alespoň těch hlavních.

Ve své podstatě jde o interaktivní příběh a té pravé herní interakce tu není mnoho. Řada miniher tak působí trochu nadbytečně, a pokud hledáte výzvu v tomto ohledu, běžte jinam. Little Misfortune využívá interaktivity jinak, což se dá ilustrovat na příkladu se třpytkami. Ty dostane Misfortune hned na začátku a stačí jedno klepnutí, abyste i ten nejděsivější výjev rozjasnili trochou růžového štěstí.

Velkou výhodou je, že pokud se před koupí chcete ujistit, že hra bude pro vás, zdarma si můžete stáhnout demoverzi.