Little Inferno

Verdikt
75

Podivná logická hříčka, která má ale mnohem hlubší pointu, než by se mohlo zdát. Krom to je také zábavná na hraní, což je samozřejmě vcelku podstatný detail.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

12,49 €Steam

Mac OS XMac OS X

12,49 €Steam

LinuxLinux

12,49 €Steam

Konzole

Wii UWii U

Nintendo eShop

Další informace

Výrobce: Tomorrow Corporation
Vydání: 19. listopadu 2012
Štítky: bizár, experiment, filosofie, adventura, hlavolamy, logické

Koncept hry vlastně nemusí být vůbec složitý. Stačí ho okořenit atmosférou, myšlenkou, či ozvláštnit něčím originálním, a výsledek pak působí neotřele a poutavě, ačkoliv v jádru je vlastně docela primitivní. Případem přesně takové hry je i Little Inferno, projekt, který vás posadí před krb, do ruky vám vloží sirky, a to je v podstatě všechno.

Člověku znalému herního světa ale začne docházet, že nepůjde o úplně tuctovou záležitost už ve chvíli, kdy zjistí, že Little Inferno tvořili ti samí lidé, kteří mají na svědomí World of Goo, jednu z nejchytlavějších a nejvyvedenějších logických her vůbec.

Koncept hratelnosti nicméně vážně složitý není. Little Inferno vám dá k dispozici plochu krbu, desítky postupně se odemykajících předmětů a sirky. Vaším úkolem bude vybírat skupiny předmětů, které spolu nějakým způsobem souvisí, a pálit je společně. Tyto kombinace pak odemykají další věci ke spálení a hra odsýpá dál.

Pozorování plamenů má i v realitě lehce hypnotický účinek, to je dobře známá věc. Oheň v Little Inferno funguje dost podobně a lehce pyromaniakální radost ze zírání na to, kterak plameny polykají rozličné předměty, je podstatnou součástí kouzla této hry. Už to samo o sobě by stačilo, aby ji bylo možné doporučit jako příjemnou oddychovku, ale světe, div se, ona má ještě další rovinu. Little Inferno má totiž myšlenku. Sebekritickou, kritickou, filozofickou. Lehce tísnivá atmosféra už od začátku napovídá, že tu jde o víc, a je to opravdu tak. O co tedy vlastně jde, vám samozřejmě nemůžeme prozradit, ale věřte, že to stojí za to. A i kdyby vám pointa hry zajímavá nepřišla, pálit haraburdí musí bavit snad každého.