The Lion King

Verdikt
75

Další ze skvělých disneyovských plošinovek, kterou si můžete zdarma zahrát v prohlížeči. Tentokrát ale pozor, tento více než dvacet let starý klenot vyžaduje opravdu pevné nervy.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaArchive

Ostatní platformy

AmigaAmiga

Nedostupné

MegaDriveMegaDrive

Nedostupné

NESNES

Nedostupné

SNESSNES

Nedostupné

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Virgin Interactive
Vydání: 9. prosince 1994
Štítky: arkáda, zdarma, browser-gaming, 2d, pohádka, plošinovka, staré pecky, online hry, online

Jedna z nejsvětější trojice pohádkových hopsaček (vyzkoušet si zde můžete i zbylé dvě, Aladdin i The Jungle Book), které spatřily světlo světa díky splupráci Virgin Interactive, Segy a Disneyho. Tentokrát se zhostíte role Simby na jeho cestě za spravedlností a získáním trůnu lvího krále, o nějž ho připravil jeho proradný strýc.

Jedná se o tradiční plošinovku, úkol je tedy prostý - proskákat skrze rozmanité úrovně až do konce. V cestě stojí zvířena různé nebezpečnosti a rovněž řada propastí, propadel, osidel a nástrah. Simba s přibývajícími úrovněmi stárne, zatímco tedy v prvních levelech hrajete za pouhé mládě, ke konci už budete ovládat mocného lva.

Hra má jedinečnou dynamiku, parádně se hýbe, pěkně vypadá a svižně odsýpá i dnes ve srovnání se současnými plošinovkami. Co je ovšem opravdu oldschool, je její obtížnost. Je tedy dost složité ji doporučit například dětem, protože i protřelí herní harcovníci si budou muset k hraní přichystat nervy z oceli. Lion King neodpouští vůbec nic a k úspěšnému průchodu úrovněmi požaduje neurochirurgickou přesnost a reakční dobu pilota bojové stíhačky.

Pokud vám ale náročnější hra přijde k chuti, nebo chcete alespoň zjistit, co je pravdy na tom skuhrání herních veteránů, že dnes jsou hry pro děti a dřív ta obtížnost teprv stála za to, s Lion Kingem se rozhodně nespletete. Hraje se velice příjemně i dnes, více jak dvacet od vydání. Ovládá se levým controlem, levým altem, mezerníkem a šipkami. Tlačítko start (například pro potvrzení "continue?") supluje jednička, tedy klávesa s číslem jedna.