Line Rider

Verdikt
90

Skvělá kreativní záležitost, ve které vás bude limitovat jen a pouze vaše vlastní představivost. Směle do toho, postavte co nejdivočejší dráhu!

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Mobilní zařízení

iPadiPad

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Boštjan Čadež
Vydání: 15. září 2006
Štítky: zdarma, experiment, kreativní, online, logické

Je dost možné, že jste již někdy na něco spojeného s fenoménem jménem Line Rider narazili. Tahle hra, původně pouhý studentský projekt slovinského mladíka, se totiž stala celosvětovým hitem. A nepřišla k podobnému statutu náhodou, je totiž výborná. Mísí kreativitu s chutí překonávat překážky a výsledkem je mix, který dokáže zabavit na dlouhé týdny či měsíce.

Premisa je přitom velice jednoduchá. Vaším úkolem nebude zachraňovat princezny, porážet draky či svrhnout prohnilé režimy. V Line Rider budete jen a pouze kreslit.

Vaším nástrojem je čára. Po spuštění na ni vyrazí sáňkař, který se váš výtvor pokusí zdolat. Toť vše, zbytek je už jen a pouze na vás. Divoké loopingy? Průjezdy nakresleným lesem? Salta, triky, rampy, hory, prostředí? Vše omezuje jen a jenom vaše vlastní fantazie. Proto je také Line Rider tak geniální.

Můžete sáňkaře nechat přejet pár hrbolů a mít radost, že se mu povedl kotrmelec, aniž by upadl, ale můžete také strávit týden tvorbou megalomanského veledíla s nakreslenou scenérií a propracovaným pozadím. Však také z toho, co někteří lidé dokáží v prostředí Line Rider vytvořit, se tají tech. Jen se podívejte na video u článku - jedná se o trať nazvanou Transcendental, kterou vytvořil známý fanoušek hry s předívkou TechDawg. Překonáte ho? Do toho!