Like a Dragon: Ishin!

Verdikt

Japonsko druhé poloviny 19. století a moderní předělávka spin-offu slavné série, který ale původně vyšel jen v Japonsku. Ishin! vypadá parádně a nebudeme na něj muset čekat moc dlouho - vyjde v únoru příštího roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Ryu ga Gotoku Studio
Štítky: bojová, krimi, akční

Na nedávném State of Play dostaly prostor zejména hry od japonských vývojářů, kromě Tekkena 8 a akčního RPG Stellar Blade zaujal především Rise of the Ronin od Team Ninja. Fanoušky série Yakuza, potažmo Like a Dragon (vysvětlování terminologie si nechme na jindy) ale dozajista potěší, že se po dlouhých letech podívá na západní trh i jeden z jejích nevšedních spin-offů.

Video slibuje dramatický příběh, jak je ostatně pro sérii typické, stejně jako jindy bude ale samozřejmě obalen do spousty absurdních momentů a doplněn divokými souboji. Dobrou zprávou pro fanoušky série je přítomnost celé řady starých známých tváří. Ty se v historickém Ishin! objeví v roli bojovníků, které můžete využít ve svůj prospěch.

Hlavní hrdina Sakamoto, který sdílí vizáž s Kirjuem Kazumou, bude mít k dispozici čtveřici bojových stylů, kromě pěstí samozřejmě dojde na ostrou čepel a v neposlední řadě i na revolver. Své zbraně budete moci vylepšovat a vyrobit si ultimátní nástroj zkázy, o krev a různobarevné vizuální efekty nebude rozhodně nouze.

Stejně tak nepřijdete ani o populární minihry, samozřejmě přizpůsobeným reáliím druhé poloviny 19. století. Arkádové automaty tu tedy nenajdete, ale rytmické sekání zeleniny, rybaření nebo zpěv určitě hraní videoher ve videohře uspokojivě nahradí.

Like a Dragon: Ishin! je remake původní hry z roku 2014, která nicméně mimo Japonsko nikdy oficiálně nevyšla. Studio Ryu Ga Gotoku tehdejší spin-off předělává od základů a převádí ho do Unreal Enginu 4. Hra má na PC i na současnou a minulou generaci konzolí dorazit v únoru příštího roku.