Life Gallery

Verdikt
75

Pokud hledáte svérázný a ujetý horor, Life Gallery vás může potěšit. Nečekejte však žádný nečekaný příběh či chytrý twist. Atmosféra je zde na prvním místě.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: 751 Games
Vydání: 4. dubna 2020
Štítky: puzzle, mobilní hry, horor, adventura

Ve hře Life Gallery budete sledovat příběh jednookého chlapce a kultu rybích hlav. Zní to zvláštně? To proto, že hra zvláštní je. Opravdu zvláštní. Pokud to vzbudilo vaši pozornost, čtěte dál. 

Vše začíná jako poměrně běžný příběh šťastné rodiny, která čekala dvojčata. S tím rozdílem, že jeden z chlapců má jen jedno oko a druhý zase jen jednu ruku. Hra vám ale od začátku jasně říká, že jeden z nich toho postrádá mnohem víc – lásku rodičů. A ti se tak rozhodnou, že raději budou mít jednoho úplného syna než dva poloviční. To je chvíle, kdy na scénu přichází zmíněný rybí kult. 

Galerie v názvu sedí zcela dokonale. Celá hra je vyprávěna prostřednictvím více či méně abstraktních obrazů, které jednotlivé události představují. Vše navíc sledujete pohledem jednookého chlapce, který není úplně důvěryhodným vypravěčem. Hra je zcela očividně dělaná pro fanoušky bizarních hororů. Příběh spoléhá na spoustu nevyřčeného, kdy si musíte události sami zasadit do kontextu. To přidává nádech tajemna a doplňuje atmosféru.

Na druhou stranu nemohu říci, že by příběh za nějakou tu hodinu hry vyjel z běžných kolejí. Představuje témata smrti, duševního zdraví, body hororu, ale chybí mu nějaká hlubší linka. Fanoušky žánru tak potěší, ostatní trochu pobouří, možná znechutí, ale těžko v nich vyvolá jiné pocity. A to je samozřejmě škoda. Z herního hlediska vás rovněž čeká galerie, tentokrát miniher. Každá obrazovka nabídne alespoň nějaké přesouvání, případně i jednoduché rébusy. 

Hratelnost je tu zcela očividně jen pro doplnění, autoři sází na svérázný vizuál, pochmurnou atmosféru a hororový příběh. Vše odvádí dobře, ale na nejvyšší ligu ve všech směrech ztrácí. Výhodou je, že si můžete první kapitolu vyzkoušet zdarma. A pokud vás hra osloví, za 50 korun si odemknete i zbytek. A to je férová nabídka.