Let's Fish
Obsahově propracovaná hra, samotná hratelnost a technické pozlátko jsou na tom ale hůře. Pro fanoušky virtuálního rybaření nicméně zajímavá volba.
Další informace
Výrobce: | Freigeist |
Vydání: | 13. února 2015 |
Štítky: | platby uvnitř hry, zdarma, browser-gaming, multiplayer, rybaření, nejhranější na starých hry.cz, online, simulace |
Máte náladu otočit se zády ke shonu moderního života, pohodlně se posadit na břeh překrásného jezera a v poklidu strávit den rozjímáním při rybaření? Let's Fish se snaží podobné vyžití nabídnout, a ačkoliv na rozjímání čas nebude, svůj cíl úplně nemíjí.
Publikum hry je jasné v podstatě od prvních okamžiků po jejím spuštění. Abyste si Let's Fish užili, musíte buďto mít rybářskou tématiku opravdu rádi nebo si chtít zrovna zahrát něco opravdu nekomplikovaného a oddychového.
Hratelnost sama o sobě je totiž naprosto primitivní. Omezuje se pouze na kliknutí pro nahození prutu a následné klikání pro udržení ukazatele navíjení ryby v zeleném poli několik vteřin. Následuje zpráva o úspěšném úlovku, tabulka s druhem a velikostí ryby, a nechybí samozřejmě ani imaginární fanfáry.
Co hra ztrácí v komplexnosti klíčových herních mechanik, dohání objemem obsahu. Ryb je zde k chycení opravdu mnoho, dokonce několik set. Pokoušet se o to můžete v desítkách lokací po celém světě. Ty se od sebe sice liší pouze vizuálně, ale když už přijmete pravidla Let's Fish za svá, ani to nakonec vlastně nevadí, protože to přináší dávku potřebné rozmanitosti. Rovněž máte k dispozici úctyhodné množství prutů, vlasců, háčků, návnad a vůbec všeho možného vercajku, který je třeba různě volit a střídat, aby se vám v podběráku octlo co nejvíc druhů ryb.
Je to právě rozvažování nad kombinací návnad a vybavení, které lze považovat za klíčovou pointu hry, protože samotné rybaření je opravdu velice jednoduché. Milovníkům tématiky by to však bez problémů mohlo stačit, hra má příjemnou atmosféru a svůj účel tak plní. Jen škoda nepovedené technické stránky. Jde o uživatelské rozhraní, které působí poněkud amatérsky, a hlavně lokalizaci do češtiny, která je hotová tak možná z poloviny a ještě špatně. Běžně se tak potěšíte pohledem na polopřeložené popisky úkolů a česká slova přeložených návnad v anglických větách, což je zkrátka pěst na oko.