Lemmings

Verdikt
85

Výborná logická hra, které je sice dost přes dvacet let, ale na vtipu neztratila vůbec nic. Navíc je k zahrání zcela zdarma v prohlížeči, není tedy proč váhat.

Další informace

Výrobce: DMA Design
Vydání: 14. února 1991
Štítky: browser-gaming, zdarma, staré pecky, online hry, hlavolamy, online, logické

Pokud se někdy vzpomínají nejlepší logické hry, které kdy poctily monitory našich počítačů či jiných zařízení, je dost možné, že se nějaký pamětník ponoří do blahých bezstarostných let a přidá pecku do diskuze - "Lemmings!" Bude mít samozřejmě pravdu, protože ačkoliv by tahle hra, kdyby byla člověkem, mohla popíjet alkoholické nápoje a pokuřovat v parku, pointu, zábavnost a tah na vaše mozkové závity má pořád úplně stejný.

Samotný princip hratelnosti je přitom velice jednoduchý, jak už to tak u geniálních her bývá. Z jednoho místa na obrazovce začne skákat různý počet zelenovlasých mužíčků a vaším cílem bude je bezpečně dovést do cílových dveří. K tomu slouží několik specializací, které můžete svým oddaným svěřencům přidělit.

Jeden panďulák tak může kopat díru, aby se ostatní dostali dál, jiný třeba stavět schody a podobně. Někdy je zase potřeba nebožákům rozdat deštníky, aby se po skoku z moc velké výšky nerozplácli na dlažbě. Zní to jednoduše? Zpočátku opravdu je, ale později začne přituhovat a hra po vás bude chtít stále promyšlenější, přesnější a složitější kombinace různých specializací, takže se vaše mozkovna rozhodně nudit nebude.

Hra je k dispozici zcela zdarma ve verzi pro prohlížeč, není tedy nutné nic instalovat. Při spouštění emulátoru stiskněte nejdříve klávesu 1, poté 2. Jakmile uvidíte herní menu, do samotné hry se dostanete stiskem klávesy F1 a poté kliknutím myši. Na dolní liště vidíte, kolik a jakých specializací můžete rozdělit. Kliknutím jednu vyberte a následným kliknutím na libovolného panáčka mu ji přidělíte.