LEGO® Friends: Vytvoř umělecké dílo

Verdikt
50

Ačkoliv náplní a hratelností se, stejně jako u většiny dětských LEGO her, nejedná o příliš bohatý počin, alespoň popouští uzdu dětské fantazii. Pro malé potomky příjemná záležitost, nic pro dospělé.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: LEGO
Vydání: 21. května 2015
Štítky: zdarma, browser-gaming, lego, dětská, kreativní, pro děti do 5 let, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online

Vytvoř umělecké dílo není hrou jako takovou, je spíše zábavným programem pro děti, které v něm mohou nechat pracovat svou představivost a umělecké sklony. Ačkoliv o nějakém skutečném tréninku samozřejmě nemůže být řeč - pořád se přeci jen jedná o kreslení myší. To nicméně nevadí, protože stále zbývá příjemná, nenásilná a kreativní záležitost.

Hráč dostane k dispozici prázdné plátno a jeho naplnění už je jen a pouze na něm. Plátno má bohužel vždy tvar srdce, což trochu zamrzí, protože by se jistě občas zachtělo vypustit svou uměleckost i do jiných obrysů. K dispozici je několik primitivních nástrojů, paleta barev, možnost přidání obrázku na pozadí či různých tapet a nakonec i libovolné rozmisťování samolepek.

Když rodič lehce přimhouří oči, může tuto hru brát vlastně jako trénink v grafickém designu. Když je zase otevře, může zkrátka nechat svou ratolest si čmárat dle chuti. Některé z obrázků, které si lze přidat na pozadí, nejsou vybarvené, hra tak může na moment fungovat dokonce i jako digitální omalovánky. Čistě z konvenčního herního hlediska tedy žádná sláva, ale z pohledu schopnosti zabavit dítě, zejména malé slečny, je tato hříčka příjemná. Po dokončení veledíla si jej navíc můžete přímo ze hry uložit do formátu jpeg na disk, ačkoliv pouze v rozlišení 400x400, což příliš slavné není.