LEGO DUPLO Vláček plný čísel

Verdikt
60

Příjemná "herní" vizuální pomůcka, věnující se počítání do deseti. Užitečný nástroj pro předškolní děti.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: LEGO
Vydání: 23. července 2013
Štítky: zdarma, browser-gaming, lego, výuková, dětská, naučná, pro děti do 5 let, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, lego hry

Zábavnou formou něco naučit, to je země zaslíbená dětských her. Je to těžší, než se zdá, a mnoho her se o to ani nepokouší. Jindy je zas zaměření na naučnou stránku naprosto zřejmé, a to je případ i Vláčku plného čísel.

Dítě nejdříve seřadí čísla na vláček, ten pak projede třemi zastávkami, kde si malý hráč může vybrat libovolné číslo. Hra mu pak na počtu zvířátek předvede, co si má pod zvoleným číslem představit. Jak je asi jasné, pokud už do deseti počítat umíte, je velice nepravděpodobné, že byste v samostatném hraní Vláčku plného čísel našli nějaké obzvláštní zalíbení. Tahle hra je opravdu výhradně pro malé děti.

Jediný problém je, že hra nikterak nekomentuje či neodměňuje správně seřazená čísla, nevysvětluje k nim nic. Lze ji tak brát vážně spíš jen jako pomůcku, pokud má mít nějaký přínos - bylo by tedy ideální, aby váš potomek hru hrál ve vaší přítomnosti a s vaším výkladem o tom, co se na obrazovce zrovna děje. Pokud k Vláčku přistoupíte takto, není mu, jakožto příjemné učební pomůcce, v podstatě co vytknout.