LEGO Creator - Ostrov

Verdikt
30

Hra věnovaná spíše vašim ratolestem, které si ji nějakou chvíli dokáží užít. Nic pro náročnější hráče, hratelnost je primitivní a příliš snadná, obsahu zhruba na hodinu, a to ještě vážně musíte sami chtít.

Vašim úkolem je postavit co nejvíc domů na ostrově. Pokaždé, když postavíte nový dům, otevře se možnost nakupovat v obchodě a získat tak nezbytné vybavení a materiál pro stavbu dalšího domu. Nejprve začnete s jednoduchými domy a jakmile je postavíte, pokročíte ke středně těžkým. Ale pozor, na ostrově často řádí hurikán, který domy může poničit. Musíte je potom rychle opravit...Na ostrově je taky ukryto spoustu zlatých pokladů, které lze vykopat.

Zní to jako vcelku zajímavý výlet do dětských let, když podlaha byla láva a gauč jediná římsa visící nad bezednou propastí, že? Jenže není. V LEGO Creator - Ostrov totiž nestavíte jakékoliv domy z jednotlivých dílků populární stavebnice, což by opravdu alespoň chvíli zábavné bylo, ale pouze předpřipravené modely z velkých již postavených kusů.

Ani hratelnostně na tom hra není kdovíjak, k postavení vždy stačí pouze popadnout kus stavebnice a zuřivě s ním kvedlat nad základnou, dokud sám někam nezapadne. Všechno, co hra nabízí, si vyzkoušíte během zhruba patnácti minut a pak už není důvod pokračovat. Ve výsledku se tak jedná spíše o počin, kterým můžete zabavit své děti, ale ostatním jej nelze s klidným svědomím doporučit. Dojem nevylepšuje ani odfláknutá lokalizace s krkolomnými překlady a občasnou chybějící diakritikou.