Legend of Solgard

Verdikt
90

Jestli vás baví spojování, strategie a zároveň fantasy, dejte této hře šanci. Její hlavní nevýhodou je free-to-play model, ale hratelnost má vážně návykovou.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Další informace

Výrobce: King
Vydání: 10. srpna 2018
Štítky: spoj tři, mobilní hry, rpg, strategie

Štípněte mě někdo. Vážně jsem právě hrál hru od King, krále všech casual her pro to nejméně náročné publikum, a opravdu se mi líbila? Nechápejte mě špatně, některé jejich tituly v Saga sérii také stojí za zkoušku, ale Legend of Solgard bezpečně obstojí mezi tahovými RPG i pro náročnější hráče. 

Midgard a další světy jsou pod náporem mrazivých obrů. Jako neohrožená hrdinka musíte zavřít všechny portály a odvrátit Ragnarok. Do boje vyrazíte s vlastní armádou bojovníků a očarovaných zvířat. Severská mytologie zrovna frčí a tento titul ji využívá na maximum. Hlavní jsou ovšem bitvy, ve kterých se pokusíte přemoci protivníky, a především zničit portál. To vše uděláte v hratelnosti „spoj-tři“. Tentokrát to ale vážně funguje.

Vždy můžete přesunout jen nejdále stojícího hrdinu z jedné řady do jiné. Jakmile spojíte tři, postava se připraví k útoku. Spojení do čtverce vytvoří obřího válečníka a vodorovná linka zase barikádu. Vždy musíte přemýšlet nad několika tahy dopředu a každý krok pečlivě promýšlet. Tahové souboje skutečně nabízí možnost taktizovat, a to i díky speciálním schopnostem, kterými jednotlivé postavy disponují. U bossů zase hraje ohromnou roli pozicování, protože se pohybují a snadno je minete.

Hra má jednu zásadní nevýhodu. Není to nic jiného než free-to-play model, který vás dovede otrávit. Tedy pokud byste chtěli hrát delší dobu v kuse. Hraní vyžaduje energii, která se doplňuje časem. Jinak nechybí několik herních měn, ale zároveň i dost herních módů, třeba souboje s dalšími hráči. Zpracování je pak na výborné úrovni po všech směrech. Snad bych jen ocenil možnost vrátit se o krok zpět, když omylem pošlu jednotku do špatného sloupce.

Legend of Solgard je nepopiratelným překvapením. King vystoupil ze své konformní zóny a udělal opravdu povedené tahové RPG, které se nebojím doporučit. Skvěle zní, vypadá, postavy jsou nápadité a hraní vám vydrží opravdu dlouho. Navíc je vše v češtině. Jen si musíte dát pozor na free-to-play systém, který občas dovede házet klacky pod nohy.