Left 4 Dead 2

Verdikt
89

Klasický etalon týmových kooperativních multiplayerových akcí. Pokud máte dva nebo tři kamarády, se kterými jste se vždy toužili pokusit přežít zombie apokalypsu, Left 4 Dead 2 je tou nejlepší volbou, jak si tento sen splnit.

Počítač

WindowsWindows

8,19 €Steam

Mac OS XMac OS X

8,19 €Steam

LinuxLinux

8,19 €Steam

Konzole

Xbox 360Xbox 360

399 KčXbox Store

Další informace

Vydání: 17. listopadu 2009
Štítky: fps, zombie, postapokalypsa, multiplayer, kooperace, akční, online
L4D2 si můžete zahrát i v singleplayeru, pěkně sami doma, ale připravíte se tak o většinu zážitku. Takhle frenetická zombie řežba se totiž nejlépe hraje v týmu skutečných hráčů, a ještě ideálněji hráčů, kteří se znají a nehrají spolu poprvé. O co tedy jde?

Princip hry je vcelku jednoduchý - v řadě levelů, rozdělených do několika kampaní, plníte společně se svým týmem různé úkoly, které odpovídají očekávatelné šabloně přežití v lokacích zamořených zombíky. V závislosti na módu a úrovni se tak budete bránit nájezdům nemrtvých, shánět kanystry s palivem, dostávat se do evakuační zóny a podobně.

Jádro hratelnosti stojí v divoké akci, která ovšem vyžaduje co nejlepší spolupráci mezi přeživšími. Nepřátelé se hrnou v takové kvantitě, že zkoušet je sólovat na vlastní pěst jednoduše nemá smysl a hra každého netýmového hráče velmi rychle potrestá. Z toho také pramení doporučení zkoušet L4D2 s lidmi, které znáte a víte, že vám nepokazí zážitek.

Pokud by vám prostá kooperace nestačila, nabízí hra také mód versus, ve kterém jde v podstatě o totéž, jen s tím rozdílem, že proti vám krom tupých, počítačem ovládaných mrtvoláků stojí ještě několik speciálních zombií, které mají pod palcem skuteční hráči. To samozřejmě dodává snaze o přežití ještě další rozměr, protože rozdíl v konfliktu s běžným zombíkem a lidským protivníkem je pochopitelně obrovský.

Tým je v L4D2, ostatně stejně jako v životě, stejně silný jako jeho nejslabší článek. Hra s někým, kdo, ať už schválně, nebo omylem, postup kazí, dokáže být nepříjemně frustrující. Na druhou stranu, pokud vše šlape jak promazaný stroj a váš tým projede nemrtvými davy jak nůž máslem s efektivitou secvičené speciální jednotky, nabídne hra opravdu jedinečnou zábavu.