League of Legends

Verdikt
78

Jeden z hlavních hráčů na poli MOBA her, tedy multiplayerových mixů strategií a akčních RPG.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Mac OS XMac OS X

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Riot Games
Vydání: 27. října 2009
Štítky: platby uvnitř hry, moba, zdarma, free-to-play, multiplayer, pro hráče do 18 let, akční, strategie

League of Legends je již šest let starou hrou, ale tvůrci své dítko nenechávají chátrat, pravidelně přidávají dávky obsahu i nových hrdinů, a vůbec se o svůj produkt náležitě starají. Hráčská základna je obrovská, nemusíte se tak bát, že by snad byla nouze o protihráče či společníky.

Žánr MOBA sice původně vznikl jen jako hříčka, prostá modifikace klasické strategie Warcraft 3, ovšem League of Legends jej povýšila na úroveň plnohodnotného elektronického sportu. V LoL se každoročně pořádají bohatě dotované turnaje a i pokud vaší ambicí není stát se herními profesionály, je možné, že s alespoň troškou strategické krve v žilách se hra stane vaším oblíbeným odreagováním po práci.

Váš úkol pochopíte okamžitě - s týmem spoluhráčů je třeba dobýt základnu soupeřů, takzvaný Nexus. K tomu je třeba nejdříve zabíjet počítačem ovládaná monstra, vylepšit své hrdiny a nakoupit vybavení. Pak už nic nestojí v cestě měření sil s nepřátelským týmem.

Hra přesně naplňuje staré rčení - je totiž velice jednoduché pochopit její principy, ale daleko náročnější je pak je zvládnout, nechat si je přejít do krve a dobře je při hraní využívat. League of Legends po vás bude vyžadovat nejen schopnost bleskurychlého rozhodování a přesnou ruku, ale také precizní znalost dovedností a možností všech hrdinů, taktiku, a přehled o bojišti a vlastní roli na něm.

Odměnou vám pak po překonání prvotního začátečnického trápení bude dynamická akčně-taktická zábava a skvělý pocit, když nakonec z líté řeži vyjdete s hlavou vztyčenou jako vítězové. 

League of Legends praktikuje systém bezplatného hraní, můžete si ji tak stáhnout zcela zdarma. Ve hře jsou přítomné mikrotransakce, nakoupit ovšem lze jen vylepšení ryze kosmetického charakteru. Platící hráči tedy sice mohou lépe či jinak vypadat, ale v boji nemají nad neplatícími žádnou praktickou výhodu.