Last Pocket

Verdikt
60

Baví vás kulečník, nebo spíš ten moment, kdy se snažíte zasadit poslední úspěšnou trefu? Last Pocket je jednoduchá hříčka, ve které se snažíte trefit kouli do kapsy.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Vikas Pawar
Vydání: 5. září 2023
Štítky: na postřeh, mobilní hry, logické

Ve hře Last Pocket se nestanete kapsářem v post-apokalyptickém světě. Místo toho si zahrajete kulečník, ve kterém musíte vstřelit poslední kouli do kapsy. 

Last Pocket není ani tak logickou hrou, jako spíš hrou o prostorové představivosti. Pokud jste někdy hráli kulečník, určitě si umíte představit o co v této hře půjde. Na rozdíl od běžné hry nemůžete nijak manipulovat se samotným tágem, ale místo toho se na virtuálním stole objeví jakési klapky, kterými můžete otáčet a upravovat směr dráhy koule. 

Pokud jste fanoušky některé z variant kulečníku, tato hra vás asi úplně neuspokojí. Jedná se skutečně o jednoduchou hříčku, která si ze skutečného kulečníku bere opravdu jen málo. V pozdějších úrovních se ovšem přidá třeba černá koule, které se musíte vyhnout. 

Jak byste od mobilní hry čekali, s každou úrovní poroste obtížnost. Jednak budete nastavovat víc odrážečů, ale zároveň se přidají například portály. Ty ovšem občas fungují jinak, než bych čekal. Z jednoho směru třeba koule pouze přejede a až po odražení se teprve teleportuje. Mnohdy jsem tak musel úroveň prostě zkusit naslepo a až poté jsem řešení vymyslel. Občas jsem si taky vůbec nebyl jistý s řešením, „prostě něco zkusil“ a ono to náhodou vyšlo. Takové momenty působí zvláštně a proběhnou tak rychle, že jsem si kolikrát ani nestihl uvědomit, jak vlastně k danému cíli dojít. 

Zpracování hry je velmi jednoduché, ale je přehledné a rozhodně funkční. Jedna věc mě však v průběhu otravovala. Když restartujete úroveň, protože jste neuspěli, restartuje se skutečně celá. Tedy všechny otáčecí prvky se vrátí na úvodní rozestavění. Lepší by bylo, kdyby po neúspěchu zůstaly dle posledního nastavení a vy mohli jejich pozice jen upravit. 

Last Pocket není hrou, která vás strhne. Je však hezky zpracovaná, a pokud hledáte rychlovku, která vás pobaví třeba na pár minut v tramvaji, nebál bych se po ní sáhnout.