Lara Croft GO – The Shard of Life

Verdikt
85

Datadisk The Shard of Life skvělým způsobem mění kurz, kterým se tahovka Lara Croft GO původně vydala. Tužší rébusy, noví nepřátelé a pár přidaných mechanismů jsou velmi uspokojivé kvality a jejich přítomnost lehce ospravedlní fakt, že The Shard of Life by toho mohl nabízet ještě o kousek více. Vzhledem k tomu, že je přibalen k základní verzi zdarma, ale není moc řešit. Jde o příjemné natáhnutí už tak výborného dobrodružství.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Square Enix
Vydání: 26. listopadu 2015
Štítky: platby uvnitř hry, tahová, dobrodružná, mobilní hry, akční, strategie

Absenci pořádné výzvy a relativní krátkost tahové hry Lara Croft GO, na níž si někteří hráči stěžovali, řeší bezplatný datadisk The Shard of Life, který do hry přidává další "knihu" - jde o sadu 27 úrovní, ve kterých se pěkně zapotíte. Vývojáři vyslyšeli nářky hráčů a datadisk nejen prodlužuje délku hry, ale nabízí i nové prostředí a nepřátele. Především ale přichází s vyšší obtížností. Sám jsem se po několika desítkách minut marného snažení přistihl při sledování videa na s řešením na YouTube, jen abych si pak zaťukal na čelo. Řešení situací jsou jasná a logická i v The Shard of Life, jen vám dá více zabrat na ně přijít. V některých úrovních jsem strávil dlouhé desítky minut a s přimhouřením očí by se dalo říct, že vám datadisk může zabrat skoro tolik času jako původní hra.

Jednou z novinek datadisku je například nový typ nepřátel: jde opět o hada, ovšem seskládaného z kamení. Jakmile hada zastřelíte, rozsype se na kousky, jen aby se během čtyř tahů zase složil dohromady a znovu vás trápil. Může to znít sice jako drobnost, ale ve spoustě úrovní to zásadně mění dynamiku hratelnosti. Kolem hadova znovuoživení musíte naplánovat každičký pohyb - pokud vám to nevyjde o jedno políčko, had vás dostane.

Dále datadisk vrací staré známé valící se balvany, kterým se musíte vyhnout stejně jako Indiana Jones v roce 1981. Jen s tím rozdílem, že tady se kámen řítí na tahy. Dalším zajímavě použitým předmětem je třeba pochodeň známá z původní hry - hadi se ohně bojí a couvají před ním. Novinek a využití ověřených mechanik je v The Shard of Life jednoduše dost na to, aby si za to mohli vývojáři říct třeba dvě eura. Datadisk je ale dostupný jako bezplatný update všem majitelům hry.