Lamplight City

Verdikt

Viktoriánská atmosféra, možná trocha nadpřirozena a zamotané případy, ve kterých nic není, jak se zdá. Ideální základy pro povedenou detektivku. Kdy přesně hra vyjde, zatím nevíme, ale bude to pravděpodobně ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Grundislav Games
Štítky: indie hra, detektivka, pixel art, adventura

Alternativní 19. století, špína, smrt, bída. Nad tím vším se tyčí zdánlivě nedotknutelná New Bretagne, zářící maják průmyslového pokroku okořeněný špetkou steampunku. Jenže odloupnete-li naleštěnou industriální slupku adventury Lamplight City, uvidíte věci, o kterých se v novinách nedočtete. Vzkvétající ráj New Bretagne ve skutečnosti stojí na chatrném piedestalu třídního boje, zločinu a chudoby. 

Bývalý policejní detektiv Miles Fordham se umí pohybovat v obou světech. S naleštěnou částí města nemá problém a v té špinavé je jako ryba ve vodě, kde zná každou uličku a kout. Fordham se po smrti svého parťáka živí jako soukromý vyšetřovatel s jedním velkým problémem.

Mrtví sice nemluví, ale jeho zesnulý parťák „hubu nezavře,“ jak si Fordham postěžuje v traileru. Jeho příčetnost se tak postupně propadá kamsi do neznáma, zatímco vy se snažíte přijít na kloub pěti unikátním případům.

Styl, jakým se doberete k výsledku a navzdory ukecanému parťákovi možná i ke svému zdravému rozumu, je na vás. Můžete si hrát na pana slušného, hezky prošmejdit všechna místa činu a v klidu si vyslechnout příběhy všech podezřelých.

Nebo, jak naznačuje trailer, se můžete inspirovat třeba v nestandardním downeyovském podání Sherlocka a páčit zámky, dávat lidem pěstí a vůbec používat metody, jimiž se dopracujete spíše k výsledku než k metálu. Oba postupy mají svá pro a proti a čím drsnější budete, tím víc se musíte připravit na adekvátní reakci herního světa.

V každém z pěti případů je několik podezřelých, falešných stop i různých konců. Vývojáři navíc tvrdí, že byste nikdy neměli zakysnout v neřešitelné situaci. Pokud se totiž zaseknete a nebudete vědět, jak dál, můžete se jednoduše posunout k dalšímu případu. Herní příběh se prý dokáže přizpůsobit i takovým skokům, tudíž je posloupnost událostí do jisté míry na vás.

Lamplight City vyrábějí tvůrci ze studia Grundislav Games, které můžete mít v paměti zaryté díky povedené adventuře A Golden Wake. Lamplight City, mimochodem inspirované díly E. A. Poea a Charlese Dickense, vypadá minimálně stejně lákavě.

Hra bohužel ještě nemá žádné konkrétní datum vydání. Víme jen to, že si zahrajeme ještě letos a že produktovou stránku hry najdeme na Steamu. Nejprve se plánuje vydání pro PC a Mac, ale kde jinde se hra po vydání ukáže či neukáže, uvidíme až v následujících měsících.