Kynseed

Verdikt

Lidé i zvířata se rodí a umírají, to je neměnná pravda světa, ale hry ji berou v potaz jen málokdy. Ne tak Kynseed. Předběžný přístup si můžete vyzkoušet klidně hned teď a plná verze vyjde již brzy, 6. prosince.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Pixel Count Studios
Štítky: rpg, simulace, strategie

Před třemi dny tomu byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy do předběžného přístupu na Steamu vstoupilo pixelartové sandboxové RPG Kynseed hlásící se rovněž k žánru simulátorů života. Snad každý v něm na první pohled spatřil „jen další Stardew Valley“, ale jak se ukázalo, Kynseed toho může nabídnout mnohem víc.

Tak například zde musíte počítat s cyklem života a smrti. Vaše postava v průběhu hraní zestárne, až jednoho dne odejde na věčnost a hráč vzápětí získá kontrolu nad některým z jejích potomků. Stejně tak se do věčných lovišť vydají i ostatní obyvatelé, které na svém dobrodružství potkáte, a co je nejhorší, věkem přijdete i o své mazlíčky!

Kynseed ale nestojí jen na smrtelnosti. Je tu nepřeberné množství aktivit, kterým se můžete věnovat. Rybaření je samozřejmostí, stejně jako sbírání materiálů, přísad a ingrediencí, s nimiž si vytvoříte předměty a uvaříte jídla, lektvary či pivo. A nesmíme zapomenout ani na farmaření.

Zároveň budete mít vlastní podnikání jako třeba kovárnu, hospůdku, lékárnu či obchod se smíšeným zbožím. A aby toho náhodou pořád nebylo málo, budete podnikat nebezpečné výpravy do světa, který je posetý monstry, pořídíte si bájné artefakty, které vám pomohou s nejrůznějšími úkony a mnoho dalšího.

Kynseed od bývalých tvůrců her ze série Fable si za ty roky v předběžném přístupu vysloužila velmi kladné hodnocení, kdy konkrétně 86 % hráčů z 1 315 hodnotících dalo palec nahoru. A proč o hře píšeme právě teď? Protože datum vydání její plné verze je za rohem – poznačte si 6. prosinec.