Kostičky

Verdikt
50

Tetris. Není snad třeba nic dodávat - pokud si chcete zahrát jednu z nejklasičtějších videoher vůbec, máte možnost například v tomto provedení.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Seznam.cz
Vydání: 13. října 2008
Štítky: browser-gaming, zdarma, na postřeh, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Cílem hry je skládat kostičky tak, aby tvořily souvislé řady. Při vytvoření kompletní sady, kostičky tvořící řadu zmizí a vám se započítají body: za 1 řadu 3 body, za 2 řady 9 bodů, za 3 řady 27 bodů a za 4 řady 57 bodů. Čím více řádek najednou zmizí, tím více bodů vám bude přičteno. Hra končí ve chvíli, kdy v herním poli není prostor pro novou kostičku.

Jednu z nejtradičnějších a světově nejznámějších videoher má původně na svědomí lokální sovětský vývojář Alexei Pažitnov. Jednalo se také v podstatě o první zábavní export Sovětského svazu, který si našel cestu například až do USA. Slávu si však hra vydobyla až poté, co se jí chopil japonský herní gigant Nintendo, který ji přibaloval ke svému přenosnému zařízení Game Boy.

Koncept hry je tak známý, že ho, doufejme, není nutné popisovat. Tato verze ničím nepřekvapí, ale také neurazí. Chcete si zahrát Tetris? Směle do toho.