Knihovník

Verdikt
70

Vcelku příjemná kratochvíle pro ty, jež mají v oblibě všelijaké verbální hrátky. Bonusem budiž integrovaný funkční český slovník.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Seznam.cz
Vydání: 31. října 2008
Štítky: zdarma, slovní, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Her se skládáním slov naleznete na internetu nepřeberné množství. Těch, kterých by to nabízely s českým slovníkem, zas až tolik není, proto si Knihovník zaslouží vaši alespoň chvilkovou pozornost.

Princip hry je velice jednoduchý - z nabízených dlaždic s písmeny musíte sestavit libovolná česká slova. Občas se objeví bonusové dlaždice různých barev, jejichž zapojením do slova získáte body navíc, a také červená hořící dlaždice. Té musíte zabránit dostat se až na spodní hranici herního pole, jinak partie končí. Spojovat lze pouze dlaždice, které mají společnou alespoň jednu hranu, nemůžete tak stavět výrazy z písmen náhodně rozházených po obrazovce.

Grafika je zastaralá, nepříliš líbivá a hra také s oblibou dokáže zahltit hrací pole takovým množstvím samohlásek, že je pak tvorba slov velice obtížná, ale i přesto se jedná o vcelku zábavné rozptýlení pro milovníky verbálních her, zejména pokud svou vášeň raději ukájejí ve hrách s českým slovníkem.