Knights of Pen & Paper

Verdikt
69

Fanoušci tradičního dračího doupěte budou z množství a osobitosti obsahu v Knights of Pen & Paper v sedmém nebi. Ostatní musí zvážit, zda jim zábavu nepokazí nepohodlí s ní spojené.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Behold Studios
Vydání: 30. října 2012
Štítky: dungeon, rpg

Hry na hrdiny dříve nebývaly dominantou počítačů. Hráči svá dobrodružství tehdy prožívali sesazeni okolo stolu skrze pravidla známého dračího doupěte. S nástupem výpočetní techniky však klasickým čtverečkovaným papírům a tužkám v podstatě odzvonilo a většinu RPG produkce převzalo pod svá křídla médium videoher. Najdou se nicméně tací, kteří na tradiční způsoby stále nedají dopustit a Knights of Pen & Paper je ideální potravou pro jejich staromilectví.

Hra začíná výběrem skupiny vašich hrdinů, kterým posléze přerozdělíte obligátní RPG povolání. Válečník, mág, paladin, jedná se o prověřenou sestavu se známými schopnostmi. Vtipné je, že Knights of Pen & Paper je koncipováno jako příběh několika lidí, kteří se ani nezvednou ze židle a přitom ve své fantazii zažívají úchvatná dobrodružství. A hra to zvládá elegantně promítat do reality. Je také sympatické, že jak hráči dračího doupěte, tak vypravěč se rekrutují z řady originálních figurek k pokukání. Od ortodoxních nerdů až po hipstery.

Vypravěč následně skupině zadává úkoly. Je třeba pochválit, že ty většinou využívají zajímavých lokací i postav, bohužel ale až od určitého bodu. Do té doby, než hrdinům naskáčou úrovně, se obraz hry soustřeďuje spíš na vybíjení různých krys nebo netopýrů. Přimyslíme-li si ještě fakt, že jádro hry, tedy boj, obstarává neustále monotónní ťukání na displej, nevypadá Knights of Pen & Paper jako hit. Naštěstí pro něj zmíněné nedostatky vyvažuje poutavé zasazení a zábavné speciální schopnosti postav.


Možná jste zaregistrovali, že se během hodnocení hry pohybujeme po pravidelné sinusoidě – jednou chválíme, ale pak okamžitě následuje nějaké ale. A nic naplat, křivka musí jít zase dolů. A to z toho důvodu, že navzdory chválihodné délce hry i jejím rozsahu nemalou část strávíte proklikáváním se haldami nevzhledných nabídek.

Za své peníze tak dostanete takový mišmaš. Tvůrci to s ním evidentně mysleli dobře a Knights of Pen & Paper určitě disponuje celou řadu světlých momentů, ať už je to vtip nebo úctyhodné množství originálního herního obsahu. Jestliže svým zaměřením cílí právě na vás, pravděpodobně budete nadšeni. Nelze však opomenout i ty neobroušené hrany v podobě chabé uživatelské přívětivosti.