Knighthood

Verdikt
80

Knighthood je zcela nepodobný drtivé většině her od King a zaujme perfektním zpracováním a širokými možnostmi. Stále se však jedná o zábavné RPG, kde ale značnou část hry strávíte v tabulkách vylepšení.

Další informace

Výrobce: King
Vydání: 26. února 2020
Štítky: mobilní hry, akční, rpg

Společnost King se v posledních letech snaží zaujmou i ty hráče, které nebaví sbírat sladkosti a starat se o záhony. Dalším důkazem je nově vydaný Knighthood, ve kterém si – zcela nečekaně – zahrajete na rytíře. 

Jak už tomu tak bývá, svět se řítí do záhuby a na každém koutu čeká příšera. Jste přijati do řádu rytířů, kteří nosí velkou magickou rukavici. Tou mohou jednak rozdávat mocné rány, ale hlavně ovládají sílu dalších hrdinů. Do každé úrovně si vezmete dva pomocníky. Všichni se značně liší a celkově jde o příjemnou náhradu za speciální schopnosti vlastního hrdiny. Alespoň si užijete zajímavé animace. 

Stále přitom hrajete za jednoho hrdinu a v žádném případě nejde o nějakou taktickou týmovku. Klepnutím na nepřítele zaútočíte běžnou zbraní, potáhnutím vzhůru bouchnete rukavicí. Ta se hodí k prorážení štítů, ale hlavně nabíjí speciální plošný útok, který udělá mezi nepřáteli značnou paseku. Když si volíte pomocné hrdiny, tak právě vybíráte, které schopnosti vás zajímají. Vedle toho má každá postava ještě běžnou akci, která se nabíjí i vašimi standardními útoky. 

Před každou úrovní musíte dávat pozor, jaké vybavení a které postavy s sebou berete. Již dopředu totiž vidíte, proti čemu stojíte. Zda to jsou bestie, přízraky, nemrtví apod. Musíte tedy volit tak, aby se vaše výbava hodila proti daným typům nepřátel. To fakticky znamená, že musíte mít připravenou celou plejádu zbraní a postav. A zároveň vše tak nějak postupně vylepšovat a držet na podobné úrovni. 

Tento management týmu a výbavy je poměrně komplikovaný a zdlouhavý. Z nějakého důvodu mi však vadil méně než v jiných podobných hrách. Dost možná proto, že je vizuální stránka hry naprosto parádní, všechny nabídky jsou přehledné a hra vás novinky učí pomalým tempem. Postupně vám odemyká vedlejší úkoly, kde můžete získat speciální vybavení, za chvíli se dostanete do arény, odemkne vám doly nebo třeba svatyně. Rozsah hry by vám nahnal hrůzu, kdybyste ho viděli hned po spuštění. Je tu tedy trochu pro každého, ale pokud vás třeba neláká soupeření s ostatními a chcete jen projít kampaň, nic vám nebrání.

Tedy, skoro nic. Hra z nějakého důvodu obsahuje systém energie, která s každou úrovní ubývá a vám po hodině dvou hraní nezbude než telefon odložit a vrátit se ke hře později. To je právě moment, kdy své hrdiny strčíte do svatyně na vylepšení a necháte doly pracovat. King tu, na poměry free-to-play, poměrně slušně vyvážil ony aspekty, kdy aktivně hrajete, a kdy vám hra postupuje sama na pozadí. Příběh sice není moc zajímavý, ale dialogy jsou mnohdy vtipné a snadno se přistihnete, že hru nemůžete vypnout. Že si dáte ještě jedno kolo… tak ještě poslední…