Klondike Solitaire

Verdikt
50

Klasická verze pasiáns (solitéru) ničím nepřekvapí, ale je zcela zdarma a navíc díky volbě programovacího jazyka kompatibilní s v podstatě jakýmkoliv zařízením. Pokud máte rádi samotářské karty, Klondike Solitaire jistě nezklame.

Další informace

Výrobce: Gameboss
Vydání: 10. října 2017
Štítky: zdarma, karetní, online hry, online, logické

Některé karetní hry se snaží zaujmout vizuálem, různými efekty a kudrlinkami. To však ve výsledku může spíše rušit, pokud jste typem hráče, kterým jde prostě o to si zahrát karty a ne se dívat na přehlídku samé bombastičnosti. Přesně pro takové publikum se ale hry také najdou, a jednou z nich je Klondike Solitaire.

Pravidla jsou naprosto klasická: V horní části obrazovky vykládáte jednu, nebo tři karty (to si můžete před začátkem hry zvolit). Ve spodní části stavíte postupky karet od krále po eso, přičemž barvy jednotlivých karet se musí střídat. Na volné místo lze položit pouze krále. V pravém horním rohu pak naleznete "cílovou rovinku", kam skládáte karty od esa po krále. Hra končí, pokud se vám podaří sestavit všechny čtyři postupky.

Vizuál je střídmý, ale funkční. Zvuky rovněž neruší. Hra navíc nevyužívá Adobe Flash či jiný podobný přehrávač, vše je vytvořeno čistě v prohlížečových jazycích, což zaručuje maximální možnou kompatibilitu, nenáročnost na výkon počítače a tudíž hladký průběh hraní. Titul je zcela zdarma, nic vám tedy nebrání si dopřát partičku klidně hned teď.