Kirby and the Forgotten Land

Verdikt

Roztomilý Kirby se chystá na nové dobrodružství, které bude tentokrát plně trojrozměrné a zavede sférického protagonistu do míst, která nápadně připomínají Zemi po konci světa. Hra by měla vyjít příští jaro.

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: HAL Laboratory
Štítky: third person, plošinovka, adventura, akční

Jedním z překvapení nedávného Nintendo Direct bylo odhalení nové hry s růžolícím Kirbym v hlavní roli. Roztomilá (byť pěkně rozežraná) koule se o slovo hlásí po třech letech, kdy vyšel dosud poslední díl Kirby Star Allies, tentokrát ale přináší jednu velkou změnu.

Kirby and the Forgotten Land bude na rozdíl od z boku viděné plošinovkové minulosti plně 3D hrou. Kirby vydává do polotevřeného světa, který svou estetikou mírně připomíná postapokalypsu The Last of Us. Navštívíte opuštěná města, zábavní parky a další místa, která nesou stopy dávno ztracené lidské civilizace.

Ze hry se sice stala 3D skákačka ve svobodnějších úrovních na bázi Super Mario Odyssey, na Kirbyho zvláštní schopnosti se ale nic nezměnilo. I tentokrát umí převzít schopnosti zbaštěné entity, plachtit a uskakovat před nenechavými protivníky.

Termín vydání je stanoven na jaro příštího roku, do té doby se určitě ještě dozvíme další detaily.