King of Thieves

Verdikt
65

King of Thieves je originální pojetí plošinovky a lehkých taktických prvků. K průměru ho ovšem sráží špatný free-to-play model.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: ZeptoLab
Vydání: 12. února 2015
Štítky: platby uvnitř hry, tower defense, zdarma, plošinovka, mobilní hry

King of Thieves se zdá být posedlé zámky. Ne proto, že zdejším ústředním hrdinou je zlodějíček, ale protože nepříjemně často narážíte na různá herní omezení. Docela to kazí dojem z jinak povedeného mixu svižné skákačky a tower defence žánru. Stále tu na vás čeká solidní zábava, speciálně u multiplayerové komponenty, jen buďte připraveni na klasický neduh moderních titulů – zaplať anebo čekej.

King of Thieves funguje v podstatě jako kolekce úrovní. Jejich prostory jsou naplněny bodáky, kotoučovými pilami, kanóny a dalšími překážkami, s nimiž si musíte poradit, abyste se dostali k pokladu na samém konci místnosti. Váš nenechavec běží vstříc bohatství sám, jen mu je třeba pomoci skákat poklepáním na displej. K úspěšnému pokoření některých úrovní budete muset zapojit také odrážení od stěn a podobné triky.

Mimo hromadění bohatství hráč sbírá rovněž zkušenosti a je na základě své úspěšnosti ohodnocován systémem hvězdiček. Jak jméno jeho virtuální postavičky postupně roste, odemykají se mu nové prostředky, jimiž může zaplnit svoji vlastní místnost s poklady. A dokonce bude muset. Hra totiž obsahuje také skvělou online složku, v jejímž rámci si uživatelé jednak pomocí pastí co nejdůmyslněji chrání vlastní nahromaděné jmění, ale zároveň pronikají do kobek dalších reálných lidí ve snaze něco uloupit.

Na chytré nápady tak King of Thieves očividně skoupé není. Vypadá hezky, příjemně se hraje a pravidla asynchronního síťového hraní zapadají do konceptu hry skvěle. Nemluvě o pochopitelné touze předvádět všem velikost svého majetku v globálních žebříčcích.

Jenže zrovna když jste v nejlepším, dojde zásoba klíčů a vy musíte buď čekat, zhlédnout otravné video nebo sáhnout do peněženky. A takhle představa zábavy pro většinu lidí nevypadá.

Takhle bude na King of Thieves nahlíženo jen jako na tu zajímavou hříčku, která by mohla být výbornou hrou, kdyby se její tvůrci, mimochodem vývojářský tým stojící za hitem Cut the Rope, vydali trochu jinou cestou zpoplatnění.